Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip tvarkyti mėšlą

Laikau tik dvi karves. Girdėjau, kad net dėl tokio kiekio netinkamai tvarkant mėšlą yra numatyta administracinė atsakomybė. Tad kaip jį laikyti?“ – klausa Aldona M. Iš Kėdainių rajono.

Atsako Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Kontrolės organizavimo skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Zabarauskienė.

Gyvulių mėšlas yra vertinga natūrali trąša, tačiau netinkamai prižiūrimas užteršia geriamojo vandens šulinius. Atlikus patikras pastebėta, kad dažniausiai tvarką pažeidžia 1–3 gyvulius laikantys ūkininkai. Jie dažnai sumeta mėšlą šalia tvarto ir laiko per visą vasaros sezoną iki rudens.

Aplinkosaugos reikalavimų mėšlui ir srutoms tvarkyti apraše nustatyta, kad prieš kraunant mėšlą lauko rietuvėje ir prie tvarto būtina paruošti vietą, padėti šiaudų ar durpių, padaryti 20 cm aukščio grunto pylimą, kad susidarančios srutos netekėtų į aplinką. Be to, turi būti išlaikomas atstumas nuo mėšlo kompostavimo aikštelės: iki namo (nuosavo ar kaimynų) – 15 m, iki šachtinio šulinio – 20 m. Mėšlą laikyti galima ne ilgiau kaip 6 mėnesius. Už reikalavimų nesilaikymą pažeidėjams gresia administracinė atsakomybė. Šiuo metu yra rengiamos pataisos, dar griežčiau reglamentuosiančios mėšlo ir srutų tvarkymą.

Rekomenduojami video