Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip atbaidyti paukštvanagius?

Plėšrūnų gamtoje visuomet buvo ir bus, tačiau norint apsaugoti mažesnius paukščius nuo paukštvanagių, pakaks jų lesyklėles įrengti sunkiau pasiekiamoje vietoje. Taip sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius.

LRT RADIJO klausytoja teiraujasi, kokiomis priemonėmis galima atbaidyti paukštvanagius. „Gyvename miške, esame pakabinę keletą lesyklėlių. Ramybės neduoda du paukštvanagiai, kurie medžioja zylutes ir kitus mažesnius paukščius. Jie lenda į inkilus, išdaužo kiaušinius. Ar yra priemonių juos atbaidyti?“ – klausia ji.

Gamtininko teigimu, paukštvanagiai kiekvieną žiemą atranda lesyklas ar kitas vietas, kur būna daug paukščių.

„Gamtoje plėšrūnų visuomet buvo ir bus. Jei suviliojome į vieną vietą paukščius juos lesindami, galime juos apsaugoti lesyklą pakabindami ne atviroje vietoje, o tarp krūmų, eglučių. Žiemą galima atsinešti iš kirtavietės eglių šakų, eglučių ir padaryti atitvarą, per kurį praskrenda tik smulkesni paukščiai“, – pataria S. Paltanavičius.

Anot gamtininko, taip pat galima lesyklą įtaisyti erškėtrožių krūmo viduje, kur paukštvanagis negalėtų taip lengvai pasiekti grobio.

„Dabar pavasaris artėja link vidurio, tad paukštvanagiai iškeliaus į savo perėjimo vietas ir tie smulkesni paukščiai, kurie gyvena inkiluose, galės ramiai perėti“, – tikina S. Paltanavičius.

Rekomenduojami video