Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaimo parduotuvės neatsigina pirkėjų

Apribojus judėjimą tarp savivaldybių atgijo kaimų parduotuvės. Prekybininkai džiaugiasi išaugusia apyvarta ir krautuvėlių lentynas vis stengiasi pildyti įvairesniu asortimentu. Aktyvesni prekybininkai pradėjo teikti ir naują paslaugą – prekes pristato tiesiai į namus be papildomo mokesčio.

Į miestą apsipirkti nebevažiuoja

Anksčiau nemažai kaimo žmonių važiuodavo apsipirkti į miestą. Į kaimo krautuvėles užsukdavo tik jei ko pritrūkdavo. Vis dėlto dėl karantino apribotas judėjimas gyventojų apsipirkimo įpročius pakeitė. Dabar nedidelėje Naujamiestyje, Panevėžio rajone, esančioje parduotuvėje vienas po kito duris varsto vietiniai ar pro šalį važiuojantys gretimo kaimo žmonės. Pirkėjai tvirtino, kad, nors parduotuvė maža, prekių pakanka ir į miestą apsipirkti nebevažiuoja.

„Dabar važiuojame čia į parduotuvytę, viską gauname ir esame labai patenkinti. Niekas [į miestą – lrytas.lt] nebeįleidžia. Va, ir šiandien važiavome pas dantistę, tai tikrino ir liepė parodyti, kur važiavome“, – sakė pirkėja Daiva. „Lietuvos ryto“ televizijos kalbinta pirkėja Stasė į situaciją žvelgia pozityviai. „Ko gi [į miestą – lrytas.lt] važiuoti? Pažiūrėkite, čia visko sočiai, mergaitės mandagios, gražios, ko daugiau reikia?“ – klausė moteris. Tačiau parduotuvės pardavėja Paulina teigė, kad ne tik judėjimo apribojimai skatina žmones rinktis kaimo parduotuves.

„Grįždami po darbų žmonės apsipirkdavo miestuose, o dabar niekas nebenori trintis eilėse, nenori didelių srautų. Kas dirba nuotoliniu, neišvažiuoja į miestą, net į vaistinę mieste nuvažiuoti negali. Nors visi sako, kad galima, bet, iš tikrųjų, negalima. Sudėtinga dabar į miestą patekti“, – kalbėjo pardavėja. Plečiamas prekių asortimentas Nedideliame miestelyje dirba trys parduotuvės ir visoms pirkėjų netrūksta. Pastebima, kad net dalis prekių yra pigesnės negu mieste. Be to, parduotuvės, atsižvelgdamos į gyventojų pageidavimus, praplėtė ir prekių asortimentą.

„Padidėjo apyvarta pieno produktų, kadangi vaikai neina į mokyklą, vaisių, daržovių, duonos gaminių ir pramoninių ūkinių prekių, nes didžiosios parduotuvės uždarytos, o kaimo žmogus ne visada nori ar moka internetu naudotis“, – aiškino parduotuvių tinklo direktorė Vida Audickienė.

Ji sako, kad dabar žmonės į parduotuves ateina šiek tiek rečiau, bet išleidžia – daugiau. „Žmonės mėgdavo ateiti dažniau, ypač vyresnio amžiaus žmonės. Bet jeigu anksčiau vidutinis pirkėjo krepšelis buvo iki 8 eurų, dabar padidėjo iki 12–14 eurų“, – skaičiavo V.Audickienė. Net ir kaime – prekės į namus Verslininkai rado dar vieną naują nišą – pageidaujantiems nemokamai pristato prekes į namus. „Negalintiems vyresniems žmonėms ateiti į parduotuvę ar pas kuriuos vaikai nebeatvažiuoja, padaromi užsakymai, nuvežamos prekės į namus nemokamai“, – sakė pardavėja Paulina.

Ji taip pat akcentavo ir dar vieną teikiamą naują paslaugą kaimo parduotuvėse – jeigu žmonės nenori stovėti eilėse, pardavėjos priima užsakymus, surenka prekes ir pirkėjams lieka tik atvažiuoti jas pasiimti. Kaimų krautuvėlių atgimimu besidžiaugiantys verslininkai viliasi, kad ir pasibaigus karantinui klientai nepabėgs.

lrytas.lt

Rekomenduojami video