Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaimo parduotuvėles paklaidino ministro įsakymas

Aštuntą mėnesį Lietuvoje veikia vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistema. Rokiškio rajone įrengta 16 taromatų, dar 33 vietose pakuotės surenkamos rankiniu būdu. Tačiau to nepakanka: gėrimo nusipirkęs kaimo parduotuvėje, nesi garantuotas, kad galėsi grąžinti tuščią pakuotę ir atgauti užstatą. Rajono aplinkosaugininkai įžvelgia naujosios sistemos spragų ir žada dar kartą tikrinti kaimo parduotuvėles.

Kaimiečiams – kliūtys

Atokesnių Kalvių (Kamajų sen.), Pakriaunių (Obelių sen.) kaimų gyventojai, nusipirkę gėrimų vietos parduotuvėlėse ir sumokėję užstatą, susiduria su problema: jie negali grąžinti tuščių skardinių ten, kur jas pirko, ir atgauti užstatą. „Pakriauniuose veikia vienintelė parduotuvė. Pasirinkimo neturime. Ten apsiperkame, tačiau taros sugrąžinti negalime. Nepatogu neturintiems savo transporto – tenka su maišais tuščios taros važiuoti į miestą arba pakuotes išmesti. Kaimo parduotuvė uždirba pelno, o savo pirkėjais nesirūpina. Miestiečiams – patogu, kaimiečiams – kliūtys“, – piktinosi į „Gimtojo…“ redakciją paskambinę žmonės.

Daugiau skambučių iš Kalvių kaimo sulaukiame po savaitgalio. Kalviškiai, įsigiję užstato sistemos ženklu pažymėtų pakuočių, taip pat negali jų grąžinti ir atgauti sumokėtų 10 ct.

Kalvių ir Pakriaunių parduotuvėlės priklauso verslininkei Vladislavai Blažienei. „Gimtajam…“ ji teigė, kad mažose parduotuvėse taromatai nestatomi, o tarą prekybininkai privalo surinkti rankiniu būdu. Minėtos parduotuvės labai mažos, nėra vietos tarai sandėliuoti, todėl ji ir nesuperkama. „Sulčių, alkoholio tušti buteliai skleidžia nemalonų kvapą. Jų negalima laikyti prie maisto prekių. Dėl tuščios taros priestatų statyti nesiruošiame, nes investicijos niekada neatsipirks. Merdėjančiuose kaimuose vasarą būna šiek tiek daugiau žmonių, atvyksta studentų, turistų, o nuo rugsėjo parduotuvėse tuščia, apyvarta labai maža“, – teigė V. Blažienė. Anot jos, pardavėjos paaiškina situaciją pirkėjams, norintiems grąžinti tarą. Dauguma supranta ir problemų nekelia.

Rekomenduojami video