Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kai jis išeina...

Apie daugeliui moterų jautrią temą kalbamės su santykių ekspertu Šarūnu Mažuoliu.

Kai jis išeina, abi pusės ilgai ieško kaltų, tačiau ar jų yra? Gal tiesiog baigėsi poros gyvavimo laikotarpis? Pajuokaujant galima pasakyti, kad daugelis dalykų turi tam tikrą galiojimo laiką...

Kai vyras išeina, kaltė dažniausiai suverčiama jam: nemoka būti ištikimas, nenori įsipareigoti, nepuoselėja santykių... Tačiau tas pats vyras kartais būna puikus tėvas, skiriantis laiko ir dėmesio savo atžaloms, juos remiantis. Būna netgi atvejų, kai vaikai labiau linksta prie tėvo, negu prie mamos, nes tėvas su jais bendrauja kur kas maloniau, o vaiko taip lengvai neapgausi. Žinoma, yra vyrų, netinkančių santykiams, pabėgančių pas jaunesnes ir gražesnes, nes jų partnerės ar žmonos tiesiog nusibodo. Vis dėlto būtų neteisinga teigti, kad visi vyrai tokie.

Be abejonės, turite daug klienčių, ateinančių pas jus pavirkauti dėl nutrūkusių santykių. Kaip jos vertina save ir kaip – partnerį?

Moteris dažniausiai būna įsitikinusi, kad yra minkšta ir pūkuota, nors prie širdies glausk, ir vienas Dievas žino, ko tam vyrui reikia. Po pokalbio paaiškėja, kad ne tokia ji minkšta ir pūkuota, o dėl jos bendravimo su vyru... Ilgesnį laiką tokios taktikos neišlaikytų nė vienas. Tačiau kai ta pati moteris apie vyro planus skirtis papasakoja savo draugėms ar artimiesiems, paprastai išgirsta ką nors panašaus: „Kaip jis gali palikti tokią moterį! Vargšute tu, laikykis, viskas bus gerai, juk tu tokia šauni.“ Dalis žmonių tą sako dėl to, kad taip priimta. Juk neskubame savo draugams ar artimiesiems pasakoti, kad su jų bjauriu charakteriu nieko kito ir negalima tikėtis. Kiti kalba nuoširdžiai, mat neturėjo su šia moterimi tokių artimų santykių, kaip jos vyras – negyveno kartu, nebuvo jos reiklumo ar nepateisintų vilčių taikiniu, neturėjo progos patirti, ką ši moteris iš tikrųjų mano apie vyrus, juk dalį nuoskaudų ar nepasitenkinimo dėl kitų žmonių poelgių paslepiame po šypsena. Taigi, moteris tampa savo artimų žmonių geros valios auka. Vyrai taip pat retai prisipažįsta, dėl kokios priežasties iš tikrųjų nutraukia santykius, arba porą yra užvaldę tokie netylantys barniai, kad jų metu vyras prikalba ir tiesos, ir netiesos. Ir jis tą daro tokiu tonu, kad sukelia moters norą gintis ir pulti, o ne suklusti. Tuomet palikta moteris iš aplinkos negauna jokios informacijos apie save, nesuvokia tikrųjų priežasčių, kodėl vyras pasitraukia.

Šarūnas Mažuolis

Moteris lyg ir atsiduria tarp dviejų ugnių – aplinkiniai teigia, kad ji šauni, o vyras ja bodisi. Kaip suprasti, ką ji daro ne taip? Ką ne taip daro jos vyras?

Tarp moterų vyrauja romantiškas įsitikinimas, kad mylintis vyras turi kentėti ir vis tiek būti šalia. Žinoma, pačios moterys šitos taisyklės nesilaiko, ir netinkamai besielgiantis vyras retai sutinkamas su šypsena ir apkabinimais. Iš tiesų, moters sąmonėje įsivyrauja chaosas: ji tokia šauni, vyras dar visai neseniai tikino, kad ją myli, o štai vieną dieną pranešė, jog viskas baigta. Jei santykių pradžioje ir gyvenant kartu vyras elgėsi rūpestingai, puikiai sutarėte, priežasčių, kodėl jis išeina, verta paieškoti savyje. Neketinu rūšiuoti moterų į blogietes ir gerietes arba liaupsinti vyrų – ak, kokie jie visi šaunūs! Tačiau nėra ir atvirkštinio varianto – visos moterys šaunios, o visi vyrai bjaurūs...

Tai kaip surasti savyje tą atsakymą, kas atsitiko?

Atsakymo ieškoti savyje siūlau ne tam, kad moteris suprastų, jog ji dėl visko kalta, – kaltės jausmas tik pablogina situaciją. Tą rekomenduoju tam, kad moteris turėtų šansą arba susigrąžinti esamą vyrą, arba nesulauktų tokios pat staigmenos sukūrusi naujus santykius. Juk tik išsiaiškinusi, ką reikia pakeisti, ji turės šansą kurti naujus santykius.

Pats laikas paklausti, kodėl visada moteris turi kapstytis savyje ir ieškoti priežasčių, kodėl gyvenimas nesusiklostė. Ar todėl, kad ji lankstesnė, kad ant jos pečių dažniausiai guli namų ūkio rūpesčiai? Gal būtų ne tik gražu, bet ir naudinga, jei dėl santykių pasistengtų vyras?

Moterims, aišku, kirba toks klausimas – o kodėl mes turime stengtis, kodėl ne vyrai? Juk ir jie turi ydų. Žinoma, turi! Tačiau palikta esate jūs, o ne jis. Jei vyras pasitraukia iš poros, jis išeina kurti gyvenimo pagal savo viziją ir gebėjimus. Jeigu jūsų vizija yra bendras gyvenimas su esamu, tačiau skirtis norinčiu vyru arba gražūs santykiai su kitu vyru, tai jūsų, o ne vyro darbas rasti priežastis, kurios trukdo jums sukurti tai, ką norite sukurti.

Tos priežastys gali būti gilūs vidiniai įsitikinimai – tam tikras santykių štampas, artumo baimė, prasta ankstesnė patirtis su vyrais, gal net bjaurūs tėvų santykiai. Tokiu atveju, net jei vyras pasikeistų, santykiai subyrėtų, nes gražus vyro elgesys skatintų jus jaustis nepatogiai, dirgintų tas žaizdas ir įsitikinimus, kurių vengėte kurdama ryšį su netinkamu vyru. Jei, pavyzdžiui, tvirtai laikotės įsitikinimo, kad „visi vyrai tokie“, neskubėsite rinktis į porą vyro, kuris paneigs jūsų įsitikinimą. Greičiau susirasite vyrą, kuris tik patvirtins jūsų nuostatą ir suteiks dar svaresnių priežasčių sakyti, kad visi vyrai yra tokie.

Bet kartais ir šaunios moterys, bendraudamos su vyru, padaro klaidų...

Būna, kad moteris tikrai šauni, puikaus charakterio, su ja gera bendrauti, lengva palaikyti draugiškus santykius, tačiau bendraudama su vyru ji ima daryti esmines klaidas, kurios jį atstumia. Tai tiesa. Prie tokių klaidų verta sugrįžti kituose pokalbiuose. O drąsesnės gali nueiti pas artimesnį žmogų ir nuoširdžiai jo paklausti, ar jis neįžvelgia jos elgesyje ko nors, kas pagyvenus kartu ilgesnį laiką taptų rimta problema darniai bendrauti. O gal pavyks padaryti dar daugiau – santykius su jumis nutraukusio vyro nuoširdžiai paklausite: „Kur aš suklydau?“

 

Kalbėjosi Virginija Barštytė

Rekomenduojami video