Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kada galima pjauti medžius

Ar galima sodininkų bendrijose pjauti didesnio nei 20 cm skermens medžius. Girdėjau, kad savavališkai nupjovus medį gresia didelės baudos. Į ką reikėtų kreiptis norint nupjauti brandų medį sodininkų bendrijoje. Kas turėtų išduoti leidimus?

Atsako Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų departamento Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio skyriaus vyr. specialistė Kristina Ulkienė.

Jeigu Vyriausybės 2008 03 12 nutarimu Nr. 206 medžiai nėra priskirti saugotiniems, juos galima tvarkyti savo nuožiūra, nepažeidžiant gretimų sklypų savininkų ar nuomotojų interesų. Jeigu medžiai saugotini, jiems nupjauti reikalingas leidimas, kurį išduoda savivaldybė.

Mėgėjų sodų bendro naudojimo žemėje yra saugotini beveik visi medžiai, išskyrus vandens telkinių pakrančių apsaugos juostas, kuriose saugotini didesnio nei 8 cm skermens ąžuolai, beržai, klevai ir uosiai, taip pat kiti medžiai , kurių skersmuo – daugiau kaip 16 cm skersmens.

Mėgėjų sodų teritorijų individualiuose sodų sklypuose beveik visi medžiai yra nesaugotini, t. y. juos galima tvarkyti savo nuožiūra, išskyrus atvejus, kai sklypas yra arba kurortų apsaugos zonoje, arba kultūros paveldo objektų teritorijose, ar pakrantės apsaugos juostoje, kaip nurodyta pirmiau.

 

 

Rekomenduojami video