Aplinkos ministerija primena, kokių saugumo reikalavimų turi laikytis žvejojantieji ant ledo.
Visų pirma reikia pasitikrinti, ar ledas yra pakankamai tvirtas, kad išlaikytų žmogų. Tik storesnis kaip 7 cm laikomas tvirtu. Tam, kad ledas išlaikytų grupę žmonių, jis turi būti ne plonesnis kaip 12 cm. Tvirtas ledas būna mėlyno arba žalio atspalvio. Jeigu jis yra matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio – netvirtas. Toks susidaro arti krūmų, medžių, nendrių ir tose vietose, kur įteka upeliukai, vanduo iš gamyklų, yra šaltinių.
Aplinkos ministerijos pranešime primenama, kad, smarkiai atšalus orams, vis daugiau ežerų pasidengia ledu, o jau užšalusių – sparčiai storėja. Penktadienio rytą, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LHMT) duomenimis, šalies šiaurės rytų rajonuose ežerų, kurių gylis yra iki 18 m, ledo storis buvo 7–10 cm. Todėl tikėtina, kad į juos išsiruoš poledinės žūklės mėgėjų.
Gilesni ežerai užšalo tik praėjusią naktį, todėl juose, pavyzdžiui, Sartų, Tauragnų, Totoriškių, Zaraso ežeruose, ledo storis penktadienio rytą buvo 2 cm. Kuršių marios – didelis, bet seklus vandens telkinys, todėl ir jos pradėjo užšalti, nors oro temperatūra ten aukštesnė negu kitur, tačiau ledo laukai dar dreifuoja. Mariose artimiausią savaitgalį ledas dar išliks labai pavojingas. Mažesnių ežerų, ypač šiaurės rytų rajonuose, ledas jau bus tinkamas žiemos pramogoms. Deja, kasmet, prasidėjus poledinei žūklei, gelbėjimo tarnyboms tenka gelbėti įlūžusius neatsargius žvejus.