Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Jokūbave atidarytas basakojų takas „Kutenpėdis“

Kretingos rajono Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokykloje-daugiafunkciame centre spalio pabaigoje vyko basakojų tako „Kutenpėdis“ atidarymo šventė.

Takas įrengtas, remiantis 19 a. vokiečių dvasininko, žymaus natūropato Sebastiano Kneipo  sukurtu  holistiniu sveikatos gerinimo modeliu, sveikatos filosofija, kuri remiasi 5 elementų sistema:  vandens, judėjimo, vaistažolių ir harmonijos terapija, sveika mityba.

Šią vasarą mokykla dalyvavo Kretingos rajono savivaldybės paskelbtame konkurse ir projektas „Sveikata ir aš“ laimėjo finansavimą basakojų takui įsirengti.

Jokūbaviškiai bei jų svečiai neabejotinai užpildys socialinius tinklus nuotraukomis prie šios didžiulės pėdos.

Juostą perkirpo ir takelio pavadinimą „Kutenpėdis“ atidengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Julija Mačiukienė ir 3 klasės mokinys, takelio pavadinimo autorius Armandas Buda.Šio projekto lėšos taip pat buvo panaudotos mokinių ekskursijai aplankyti Kneipo taką Birštone bei prizams: gertuvėms, kuprinėms, sveiko maisto mugei.

Projektui įgyvendinimui buvo sutelkta visa mokyklos bendruomenė: mokytojai, aptarnaujantis personalas, mokiniai ir jų tėvai.

Aktyviausiems mokiniams buvo įteikti prizai.

Iškilmingą basakojų tako atidarymo ceremoniją mokinai pradėjo bendru šokiu.

Juostą perkirpo ir takelio pavadinimą „Kutenpėdis“ atidengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Julija Mačiukienė ir 3 klasės mokinys, takelio pavadinimo autorius Armandas Buda, mokyklos mokinių tarybos pirmininkė Diana Cirtautaitė.

Patys drąsiausieji bendruomenės nariai, nepabūgę net spalio žvarbumo, iš karto išbandė basakojų taką. Kaip ir pridera – basomis.

1 – 10 klasių mokiniai taip pat dalyvavo šokinėjimo per virvutę varžybose (nugalėtojai apdovanoti gertuvėmis ir sportiniais krepšiais), degustavo sveikus patiekalus, klausėsi paskaitos apie sveikų patiekalų naudą organizmui, kurią vedė klubo „Atrandu save“ ekspertė-lektorė Lilita.

Tikimės, kad mokyklos, kaimo bendruomenių nariai supras judėjimo terapijos, sveikos gyvensenos svarbą, pagerės jų fizinė, psichinė savijauta, dažnai lankysis mūsų take ir stiprins savo sveikatą.

 

Rima Varinauskė

Rekomenduojami video