Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
JK ligoninėse – krizė: žmonės miršta laukiamuosiuose

Raudonasis Kryžius teigia, kad Jungtinės Karalystės Nacionalinės sveikatos tarnybos ligoninės patiria humanitarinę krizę. Jų teigimu, trūksta darbuotojų, patalpų ir medikamentų. Tuo metu pati tarnyba sako, kad nors pacientų skaičiai kaip niekad dideli, padėtis nėra kritinė.

Savaitgalį viena iš ligoninių pradėjo tyrimą dėl dviejų laukiamajame mirusių pacientų. Manoma, kad dėl didelių eilių asmenys laiku nesulaukė tinkamos pagalbos.

Daktarai įspėja, kad tokių įvykių gali būti ir daugiau, mat ligoninės perpildytos, trūksta medikamentų ir darbuotojų. 66-erių pacientė Pauline Freeman naujienų portalui „Guardian“ pasakojo, kad patyrusi insultą ligoninės priimamajame, vežimėlyje, praleido 54 valandas ir nors seselės bandė padėti, trūko ne tik lovų, bet ir maisto.

Raudonasis Kryžius teigia padedantis išrašyti pacientus iš ligoninių, tačiau dalis įstaigų priverstos greitąsias su pacientais nukreipti kitur, mat vietų vis tiek nepakanka.

Tuo metu Nacionalinės sveikatos tarnybos atstovai teigia, kad susidariusi padėtis rimta, tačiau ne kritinė. Šalies lyderė Theresa  May  akcentuoja, kad dėl senėjančios visuomenės sveikatos sistema susiduria su problemomis, todėl artimiausiu metu bus imamasi pertvarkos.

Rekomenduojami video