Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išpuolis prieš Seimo narius ūkininkus. Kaltina Konstitucijos nurodymų nevykdymu

Seimo narių grupė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) su prašymu išsiaiškinti, ar Seimo nariai-ūkininkai iki 2016 metų lapkričio 14 dienos buvo nutraukę savo aktyvią ūkininkavimo veiklą ir jos nevykdo šiuo metu.

Konstitucijos 60 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse. Šio straipsnio 3 ir 4 dalyse atitinkamai numatyta, kad Seimo narys negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už kūrybinę veiklą, kad Seimo nario pareigas, teises ir veiklos garantijas nustato įstatymas.

Tarp galimų Konstitucijos nurodymo nevykdančių asmenų minimi Seimo nariai Juozas Baublys, Ramūnas Karbauskis, Valius Ąžuolas, Aurimas Gaidžiūnas, Bronius Markauskas, Alfredas Stasys Nausėda, Petras Nevulis, Vytautas Rastenis, Juozas Rimkus, Viktoras Rinkevičius, Andriejus Stančikas, Audrys Šimas.

Kreipimąsi į VTEK pasirašė Seimo nariai Linas Balsys, Aušra Maldeikienė, Bronislovas Matelis, Monika Navickienė, Ingrida Šimonytė.

Rekomenduojami video