Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išmatų nelaikymas: ar egzistuoja gydymas?

„Man labai blogai su žarnynu. Apie 1982 m. patyriau avariją, kurios metu buvo suskaldyta ir sulaužyta kairė ranka ir koja. Nuo tada prasidėjo ir žarnyno bėdos. Tuštinantis labai skaudėjo žarnyną, išmatų buvo labai mažai. Kuo toliau, tuo buvo blogiau. Kelis kartus kreipiausi į daktarus. Žarnas rado „užkritusias viršun“. Atitaisė, skaudėjo, bet atlaikiau. Dabar nebeskauda, bet jaučiu maudimą. Tai nebūtų bėda, bet nebesilaiko žarnyno turinys. Nebejuntu, kada noriu, tik pajuntu, kad jau eina, ir negaliu sulaikyti. Nespėju ir į tualetą nubėgti. Negaliu niekur išeiti ar išvažiuoti. Nebuvo skirtas joks gydymas, tik tyrimai, onkologai nieko nerado. Prašau padėti – gal yra koks nors operacinis gydymas?“ – rašo 74-erių Zina.

Atsako gydytojas pilvo chirurgas-koloproktologas Albinas Tamošiūnas.

Išmatų nelaikymo priežastis galima suskirstyti į dvi pagrindines grupes: nelaikymas dėl tarpvietės/išangės raumenų pažeidimo bei nelaikymas dėl dubens nervų pažeidimo.

Jei priežastis – raumenų pažeidimas, taikoma fizioterapija, elektrostimuliacija, kartais atliekamos operacijos, atkuriant raumenų vientisumą.

Jei yra pažeisti dubens nervai – situacija blogesnė, yra kuriami implantai, padedantys atkurti išmatų laikymą, tačiau kol kas nė viena sistema nepasiteisino visiškai.

Bet kuriuo atveju, jei priežiūra sunki, o gydymas neefektyvus – galima apsvarstyti kolostomos suformavimo galimybę (t. y. žarnos išvedimą per šoną, kad išmatos būtų surenkamos į specialų sandarų maišelį – išmatų rinktuvą).

Šio konkretaus atvejo komentuoti negaliu, nes pernelyg daug nežinomų ir nesuprantamų dalykų. Reikėtų kreiptis dėl koloproktologo konsultacijos III lygio įstaigoje – Vilniuje, Kaune arba Klaipėdoje.

Rekomenduojami video