Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įsimylėjusi visureigius

Takoskyra tarp vyriškų ir moteriškų profesijų gerokai sušvelnėjo. Vis dėlto išvysti jauną moterį, vadovaujančią automobilių remonto dirbtuvėms, nėra įprasta. Tuo labiau kad Jelenos Rakalovič vadovaujamo kolektyvo pagrindinė veiklos kryptis – prikelti senus klasikinius visureigius naujam gyvenimui.

Išsklaido abejones

Įžengęs į erdvų servisą, pavadintą mistišku „Pelkinio“ vardu, patenki į tikrų bekelės monstrų apsuptį. Mažiausiai, ko tikiesi, kad apie visureigio tobulinimo planą teks diskutuoti su gležna trapia būtybe. Dažnas, ko gero, tik didelėmis pastangomis susilaiko nepasiteiravęs: „O su kuo čia rimčiau galėčiau pakalbėti?“ Tačiau abejones išsklaido pirmosios pokalbio akimirkos. Iš jaunos moters lūpų pasipylę techniniai terminai byloja, kad prieš tave – tikras profesionalas.

Į banką negrįžo

Prieš pasinerdama į automobilių remonto verslą Jelena ketverius metus dirbo banke poskyrio vadove. Tai buvo pirmoji jos darbovietė, kurioje sėkmingai triūsė nuo antrojo studijų kurso. Tačiau tęsti ramios banko darbuotojos karjeros nebuvo lemta. Gyvenimas mestelėjo iššūkį – pasiryžti vadovauti automobilių servisui. „Viskas įvyko ekspromtu. Po vaiko priežiūros atostogų rengiausi grįžti į banką. Tačiau vyras Michailas, iki tol vadovavęs automobilių dalių parduotuvei ir servisui, sulaukė pasiūlymo dirbti su informacinių technologijų projektais. Tai buvo darbas, apie kurį jis seniai svajojo. Tad nusprendėme, kad aš perimsiu vyro reikalus, o jis dirbs informacinių technologijų srityje“, – sakė Jelena.

Visureigių varžybos - rimtas išbandymas ne tik technikai, bet ir žmonėms. J. Rakalovič asmeninio archyvo nuotr.

Pakeitė požiūrį

Viešojo administravimo magistro studijas baigusi jauna moteris pripažįsta, kad dabartiniame darbe „teorija dažnai neatitinka praktikos“. Tačiau su pačiu objektu – senais „Land Rover Defender“ visureigiais, kuriuos renovuoti specializuojasi Jelenos vadovaujamas servisas, Rakalovičių šeima susijusi beveik dešimtmetį. „Kai pirmą kartą išvydau „Defender“ automobilį, jis man nepadarė įspūdžio, nes priminė kvadratinę plytą. Tuomet neatrodė gera mintis susieti su jais savo veiklą, gyvenimą ir ateitį“, – atvirai prisipažino Jelena. Dabar ji teigė taip nebemananti. Anot Jelenos, „Defender“ visureigiai – autentiški, nekasdieniški automobiliai, išlaikantys savo vertę.

Nuo pomėgio iki verslo

Pirmieji bendravimo su šiais visureigiais žingsniai buvo paženklinti ašaromis ir nusivylimu. „Buvome ką tik susituokę, statėmės namą, o čia dar vyras iš paskutiniųjų pinigų nusipirko „Defender“ visureigį. Tai neatrodė labai racionalus sprendimas“, – pasakojo Jelena. Vėliau jaunos šeimos automobilių parke atsirado dar ne vienas toks visureigis. Jiems atnaujinti ir remontuoti reikėjo atsarginių dalių. „Pradėjome ieškoti jų tiekėjų užsienyje, užsimezgė bendradarbiavimas. Kad galėtume tapti „Land Rover“ detalių didmenininkais, įsteigėme įmonę. Po metus trukusių statybų duris atvėrė ir servisas, – sakė Jelena. – Serviso pagrindinė kryptis – remontuoti ir restauruoti visureigius, išlaikant jų autentiškumą. O jeigu atsiranda klientų, pageidaujančių įprastos automobilio techninės priežiūros, pvz., pakeisti guolius ar šarnyrus, atliekami ir tokie darbai.“.

Kiek iš viso visureigių restauruota, sunku suskaičiuoti. Projektas projektui nelygu. Kartais tenka praktiškai rankomis perrinkti visureigį, atnaujinti ir restauruoti visus kėbulo elementus bei agretatus. Kitas užsakovas pageidauja pakeisti, tarkim, tik „Defender“ bamperį. Kadangi jis yra vientisa rėmo dalis, tad tenka pakelti kėbulą nuo rėmo ir tiesiog atpjauti“, – aiškino serviso vadovė.

Jelena didžiuojasi suburta patikimų ir kompetentingų meistrų komanda. Jie gerai perpratę visureigių konstrukcinius niuansus ir pajėgūs išpildyti įnoringiausius užsakovų pageidavimus. Beje, šiame servise remontuojami ne tik šiuolaikiški automobiliai. Čia galima išvysti ir tikrų antikvarinių vertybių.

Šeimos talka

Šeštadienis – ypatinga diena servise. Tuomet čia susirenka visa Rakalovičių šeima: ir iš užsienio tik savaitgaliui sugrįžtantis vyras Michailas, ir abu sūnūs – trejų metukų Edvinas bei penkerių Liudvikas. Visi jie atvyksta ne šiaip pasižvalgyti, bet stveriasi valyti dirbtuvių, kuopti visų pašalių. „Pastebėjau, kad ir abu sūnūs, nepaisant jauno amžiaus, jau moka įvertinti techniką. Jeigu močiutė visureigį pavadina tiesiog džipu, tuomet berniukai ją tuojau pataiso, kad tai ne šiaip džipas, o „Defenderis“, – juokėsi Jelena.

J. Rakalovič asmeninio archyvo nuotr.

Rengia varžybas

Jaunai moteriai, besisukančiai tarp šeimos ir automobilių remonto verslo, papildomiems pomėgiams lyg ir neturėtų likti laiko. Pasirodo, jo atrandama netgi pamėgtiems visureigiams propaguoti. Būdami Medininkų visureigių klubo iniciatoriai, Rakalovičiai vasaros pradžioje rengia kasmetines visureigių lenktynes „Medininkų pasienio patrulis“. Jų dalyviai jėgas išbando turizmo ir purvo klasėse. Organizuojant šias varžybas, Jelenai tenka ir spausdinti kelio knygas, ir ruošti prizus nugalėtojams, ir išspręsti daugybę kitų organizacinių rūpesčių. „Kai kuo nors rimtai užsiimi, įsigilini ir pasineri visa galva, surandi ir savo veiklos prasmę, ir verslo nišą, ir klientų, ir turiningą poilsį“, – teigė Jelena.

 

 

Rekomenduojami video