Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įregistruota įstatymo pataisa: Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų buveinė yra Kaunas

Vyriausybės įstatyme siūloma nustatyti, kad Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų buveinės yra Kaune, likusių ministerijų - Vilniuje.

Tokią Vyriausybės įstatymo pataisą įregistravo Seimo narys konservatorius Jurgis Razma.

Dviejų ministerijų perkėlimas į Kauną leistų, jo nuomone, labiau pasitelkti valstybės tarnyboje šio regiono intelektinį potencialą, iš esmės atnaujinti šių ministerijų ir joms pavaldžių struktūrų personalą, kurio veiklos problemos buvo ne kartą išryškėjusios.

"Ministerijų, kurios turi intensyvius ryšius su atitinkamomis regionų struktūromis, įsikūrimas arti Lietuvos centro taip pat sudarytų papildomų patogumų. Pagaliau, toks sprendimas būtų tikros regionų vystymo politikos įrodymas", - sakė J. Razma.

Jis siūlo įstatymo įsigaliojimą nukelti į 2019 m. sausio 1 d., kas leistų Vyriausybei išspręsti su šio įstatymo įgyvendinimu susijusias praktines problemas.

Kaip aiškina J. Razma, Vyriausybės įstatymo pataisos tikslas - daryti konkrečius žingsnius decentralizuojant valstybės valdymą, tolygiau plėtojant Lietuvos regionus, bet svarbiausia - parodant, kad konkretūs rinkimų pažadai (šiuo atveju dominuojančių valdančiojoje koalicijoje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pažadas dvi ministerijas perkelti į Kauną) nėra rinkėjų apgaulė, jie po rinkimų yra nepamirštami, ir juos stengiamasi įgyvendinti.

"Atkreiptinas dėmesys, kad Vyriausybės veiksmuose pažadų perkelti dvi ministerijas į Kauną nematyti, priešingai - programos įgyvendinimo priemonių plane skelbiama apie siekius visas ministerijas perkelti į vieną pastatą (suprantama, ne Kaune, o Vilniuje), todėl ir siūloma minėto pažado įgyvendinimą išspręsti įstatymo lygiu", - sako įstatymo projektą parengęs Seimo narys J. Razma.

Parlamentaras pripažįsta, kad įstatymo įgyvendinimas sukels nepatogumų dabar minimose dviejose ministerijose dirbantiems tarnautojams vilniečiams. Jo nuomone, šiuos padarinius galima sušvelninti ieškant galimybių juos perkelti dirbti į panašias pareigas kitose vyriausybinėse institucijose, kurias atlaisvintų ten dirbantys Kauno regiono gyventojai, pageidaujantys pereiti dirbti į perkeliamas Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijas.

Galiojančiame Vyriausybės įstatyme išvardijamos ministerijos, tačiau nėra nurodyta, kur įsikūrusios jų buveinės. Anot J. Razmos, tai leidžia Vyriausybei laisvai pasirinkti ministerijų ir joms pavaldžių struktūrų įsikūrimo vietą, o pasirinkimas lemia, kad visos ministerijos yra įsikūrusios Vilniuje.

Rekomenduojami video