Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įkvepiančios idėjos: ūkio demonstracijos, naudojant bepiločius orlaivius

Žmonės vis dažniau ir dažniau kalba apie bepiločių orlaivių (vadinamųjų dronų) privalumus ne tik kariniams tikslams, bet ir, pavyzdžiui, žemės ūkyje. Tai nauja technologija, kurią išbando ir naudoja dar nedaug ūkininkų, dažniausiai JAV, Australijoje, Vakarų Europoje.

De Sevro (Deux-Sevres, Prancūzija) žemės ūkio rūmų draugija, siekdama parodyti vietos ūkininkams, kaip bepiločiai orlaiviai ir kitos technologijos gali būti naudojamos ūkiui valdyti, organizuoja demonstracijas ūkiuose.

Prancūzijos žemės ūkio ministerija dar 2010 m. sukūrė šalies ūkių DEPHY tinklą (DEPHY network). Tai parodomieji ūkiai, veiksmingai ir tikslingai naudojantys augalų apsaugos produktus. Būtent šio tinklo narių ūkiuose kaskart ir pristatomos žemės ūkio srities naujienos. Tokie grupių vizitai į parodomuosius ūkius padeda ūkininkams ir konsultantams keistis nuomonėmis ir informacija apie naujus metodus, technologijas ir pasėlių stebėjimą. Pastaruoju metu itin daug susidomėjimo sulaukia demonstracijos, kurių metu supažindinama su bepiločių orlaivių, kaip ūkio valdymo priemone, naudojimu.

Didelius pasėlių plotus turintys ūkininkai bendrą jų būklę paprastai gali įvertinti tik pagal tai, kaip šie atrodo sklypo pakraščiuose. Tačiau kelių šimtų ar net tūkstančių hektarų plotuose gali būti ir nederlingų, pernelyg drėgnų, laukinių gyvūnų nusiaubtų teritorijų.

Žemės ūkio rūmų draugija sukūrė paslaugą :ages">„Dron’im@ages“, skirtą rapsų ir kviečių tręšimui azotu kontroliuoti. Jos tikslas – naudojantis dronu, žemdirbiams parodyti, kaip tikslus tręšimas gali maksimaliai padidinti pelną ir padėti išvengti azoto išsiplovimo. Nedideliu bepiločiu orlaiviu galima išžvalgyti laukų pasėlius bei prognozuoti būsimą derlių, sudaryti išsamų pasėlio žemėlapį. Bepilčiu orlaiviu, apginkluotu vaizdo stebėjimo kameromis, apžvelgti net itin didelius laukus galima per kelias minutes, o vaizdą filmavimo kameromis ar fotoaparatais priartinti taip, kad būtų matomas kiekvienas augalas. Analizuojant pasėlių fotografijas, matoma, kaip bręsta derlius, kur reikia daugiau trąšų ar chemikalų. Be to, konsultantai, apžiūrėję nuotraukas, gali ir konsultuoti nevažiuodami į lauką.

Ūkininkas P. Sigogneau teigė, kad tokie susibūrimai su konsultantais labai naudingi. „Gali aptarti su kaimynais naujus metodus, kuriuos jie yra taikę, ir sužinoti, ką jie apie tai mano. Tai padeda man apsispręsti, kas geriausiai tiks mano ūkiui“, – įsitikinęs ūkininkas. Dabar jis galvoja investuoti į dronus. Anot jo, tai padėtų sumažinti trąšų sąnaudas ir būtų puiki ūkio valdymo priemonė.

Parengta pagal užsienio spaudą

Rekomenduojami video