Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į kaliošus spiriasi ne tik ūkininkai, bet ir Seimo nariai

Gatvėse purvui maišantis su tirpstančiu sniegu, miestiečiai prisimena seną gerą batų apsaugą – kaliošus. Į juos spiriasi ne vien ūkio darbais užsiimantys žmonės, bet ir diplomatai.

Pasvalietis Vilhelminas Janušonis augina įvairius javus. Vyras sako nesantis nostalgiškas, bet svarsto, kad geresnio apavo už Smetonos laikų juoduos blizgius kaliošus joks verslas dar nesukūrė. Savo kaliošus ponas Vilhelminas laiko traktoriuje.

„Aš traktoriuje sėdžiu basas, su kojinėmis, bet kertelėj pastatyti kaliošai. Jeigu man reikia išlipti ar ten paremontuoti ką, aš įsispiriu į kaliošus ir drąsiai einu. O su batais jeigu aš laipiočiau, tai traktoriuje būtų makalynė. Aš noriu švariai sėdėti, noriu, kad dulkių nebūtų, kad makalynės nebūtų“, – pasakojo ūkininkas.

Ponas Vilhelminas sako, kad jo kaliošai iš traktoriaus niekada neišnešami ir į patį Pasvalį avėdamas kaliošais niekada nevyktų.

O štai ūkininkas Povilas Balčiūnas neša kaliošų porą – jais džiaugiasi, sako tai buvo puikūs batai su geru protektoriumi, todėl žiemą neslydo, bet ilgainiui ir šie neatlaikė. Vyras sako nežinantis, kur įsigyti tokių pat gerų kaliošų, nes turguje esą jau seniai nematė, o vietos parduotuvėse irgi nėra.

Parduotuvėje dirbančios moterys stumia dėžes, pilnas guminių batų, bet į juos įkišti kojos su batu nepavyktų. O ir pirkėjai dažniausiai teiraujasi kitokių kaliošų.

„Blizgančių batukų neturime, ir gauti jų yra labai sunku, net nežinau, iš kur jų galima būtų gauti. Ir prašo šiaip žmonės tų blizgančių, bet šiuo metu turime tik paprastus guminius batukus“, –kalbėjo pardavėja.

Vilniuje gyvenanti ponia Lidija kaliošų paklausa nesiskundžia ir džiaugiasi galinti įsigyti patogų apavą į sodą.

„Man patinka kaliošai, nes jie praverčia, kai lauke drėgna, dar turi pašiltintą padą. Tinka, kai dirbi darže. Štai, nutirps sniegas ir važiuosiu į daržą. Norėjau pirkti guminius batus, bet nebuvo mano dydžio, todėl ir noriu kaliošukų“, – sakė Lidija.

Kylančiais kaliošų pardavimais džiaugiasi ir prekybininkai.

„Sezoniškumas be abejo yra, ypatingai dideli pardavimą pastebime ankstyvą pavasarį ir rudenį. Žiemą – pašiltinti, kur atlaiko iki 30 laipsnių ir gaminami iš geresnio pluošto“, – teigė prekybos tinklo atstovas Andrius Bražinskas.

Kaliošai randa kelią ir į Lietuvos Seimą. Jo narys konservatorius Žygimantas Pavilionis, buvęs ambasadorius Jungtinėse Valstijose, pasakoja, kad tokie kaliošai, kaip jo, iš dalies derėjo ir prie diplomatų aprangos. Atvykus į priėmimą tereikėdavo išsispirti iš kaliošų ir aukščiausio lygio renginyje jau avėdavo švarutėlius batus.

„Seime vis daugiau atsiranda tokių. Kai buvau diplomatas, mano pagrindinė dovana buvo kolegoms, nes man buvo gaila žiūrėti, kaip jie tuos savo batus sugadindavo ir paskui eidavo į aukščiausius priėmimus, tai aš jiems tų kaliošų pripirkdavau, ir jie visi laimingi pargrįždavo“, – pasakojo Seimo TS-LKD frakcijos narys Žygimantas Pavilionis.

Pasak politiko, apsiavę kaliošus Seime vaikšto ir keli kiti parlamento nariai.

Rekomenduojami video