Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į ganyklą – tik su pedikiūru

„Ar įmanoma pačiam sutvarkyti ožkų ir karvių nagas ar geriau kreiptis į specialistus. Ar šios paslaugos brangiai kainuoja?“ – klausia Donatas iš Akmenės r.

Atsako Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos gyvulininkystės specialistas Vytas Gudaitis.

Labai svarbus karvių ir ožkų sveikatos požymis – sveikos kojos ir nagos. Viena iš nagų ligų priežasčių – nepakankama nagų priežiūros profilaktika. Moksliniai tyrimai parodė, kad tinkamai prižiūrint nagas, sumažėja šlubavimų sukeliančių ligų – mažesnės gydymo išlaidos, mažiau gyvulių išbrokuojama, gerokai padidėja primilžiai.

Profilaktiškai nagas karvėms reikėtų apžiūrėti bent du kartus per metus: prieš ganiavą ir parginus į tvartus. Ganykloje gyvuliai daug juda, todėl gali atsirasti nagų rago įtrūkų, žaizdų, išsivystyti nagų dermatitas, kitos ligos. Jausdama skausmą, karvė mažiau juda, todėl suėda mažiau žolės ir duoda mažiau pieno. Gyvulių savininkai, laikantys kelias karves ir ožkas bei gerai išmanantys gyvulio anatomiją ir nagos sandarą, nagas patrumpina patys. Tačiau noriu paminėti, kad geriausia ir patogiausia nagas tvarkyti naudojant specialias gyvuliui fiksuoti skirtas stakles. Jas turi įsirengę didesnių galvijų bandų savininkai. Minėtus darbus geriausiai atlieka specialistai, teikiantys šias paslaugas. Jie turi mobilią galvijų fiksavimo ir nagų tvarkymo įrangą, būtinus medikamentus. Karvių nagų tvarkymo paslaugos kainuoja apie 6–7, ožkų – 4–5 eurus.

Rekomenduojami video