Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gyvenimą didmiestyje iškeitė į kaimą Kėdainių rajone

Vis daugiau jaunų žmonių ryžtasi didmiesčio gyvenimą iškeisti į gyvenimą ramiame provincijos kaime. Jaunimas kraustosi į senelių sodybas ar ima paskolas ir perka namus. Juolab kad ir atstumai šiais laikais jau nieko nebereiškia, mat gyvenant kad ir gūžiame užkampyje gali dirbti iš namų ar kasdien į darbą važinėti automobiliu. Taip Kėdainių rajone savo išsvajotą rojaus kampelį jau atrado ne viena jauna šeima.

Norėjo ramybės

31-erių metų kaunietis Antanas Jurgaitis vieną dieną su šeima – žmona Indre ir dviem vaikais – ėmė ir nusprendė gyvenimą skubančiame didmiestyje iškeisti į ramų gyvenimą provincijos kaime.

„Istorija neilga ir labai paprasta. Tiesiog norėjome pabėgti nuo didelio šurmulio, norėjome  į nuošalesnę vietą. Taip ir atsidūrėme Kėdainių rajone, sodyboje. Kur mes esame patys sau ponai“, – šyptelėjo geros nuotaikos nepritrūkstantis Antanas.

Veiklos netrūksta

Jurgaičiai apsigyveno Surviliškio seniūnijos Urbelių kaime esančioje sodyboje.

Sodyba yra kiek atokiau nuo kitų žmonių, kaimas nedidelis – vos kelios trobos. Tačiau visai šalia kiti kaimai – Sirutiškis, Vitėnai, Kalnaberžė.

Šeima puikiai pritapo kaime, ir nors gyvulių neaugina, tačiau save laiko ūkininkaujančia šeima, mat miestiečiams kaime visada atsiranda labai daug darbo savame kieme.

Antanas šiuo metu sėkmingai muzikuoja Kalnaberžės liaudiškos muzikos kapelos „Beržynėlis“ kolektyve. / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Antanas šiuo metu sėkmingai muzikuoja Kalnaberžės liaudiškos muzikos kapelos „Beržynėlis“ kolektyve. / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Iš nedidelio kaimo Jurgaičiai dirbti važinėja į miestus.

„Aš darbuojuosi Kaune. Į darbą važinėju. Žmona susirado darbą Kėdainiuose. Auginame du vaikučius. Esame laiminga šeima. Mums patinka ūkininkauti. Mūsų ūkis didelis: turim penkias kates ir vieną šunį. Tai aš jau turbūt ūkininkas esu“, – juokiasi naujakurys.

Įsiliejo į bendruomenės gyvenimą

Bendraujanti ir komunikabili šeima kaipmat įsiliejo į vietos bendruomenės gyvenimą.

Tai nebuvo sudėtinga, mat naujakuriai kasdien susipažindavo su vis naujais žmonėmis. Kalnaberžės bendruomenės pirmininkė Daiva Danauskienė, vieną dieną sužinojusi, kad Antanas dar yra ir muzikantas, pakvietė jį apsilankyti bendruomenės susibūrime.

„Tuomet Kalnaberžės bendruomenės vadovė Daiva mane pakvietė atvykti į Kalnaberžę. Atvykau į liaudiškos muzikos ansamblio „Beržynėlis“ repeticiją. Man pasiūlė padainuoti, tai aš ir padainavau.

Pirmoji repeticija praėjo labai puikiai. Viskas vyko labai sklandžiai. Taip ir atsitiko, kad vos po vienos repeticijos aš tapau šio muzikantų kolektyvo narys. Tuo labai džiaugsiuosi“, – pasakojo Antanas.

Muzikalus žmogus

Tai, kad Antanas yra išties muzikalus žmogus, netruko sužinoti visa vietos bendruomenė. Antanas su „Beržynėlio“ kapela pasirodė tradicinėje Kalnaberžės kraštiečių šventėje – varnaėdynėse.

Antanas sako, kad muzikuoti su kapela jam patinka.

„Šventes švęsti mėgstu, kadangi esu muzikantas. Tiesa, dažniau tenka kitus linksminti šventėse nei pačiam švęsti, bet man tai labai patinka“, – dėstė 31-erių metų dabar jau buvęs kaunietis.

Linksmina kolegas

Vyras sako, kad kaime pradingsta atstumai, jie tiesiog netenka prasmės. Ir Kaunas tampa ranka pasiekiamas, ir Kalnaberžė visai čia pat.

„Gyvenu netoli Kalnaberžės – Urbelių kaime. Teko į repeticiją jau ir pėsčiomis ateiti. Ėjau su akordeonu ant pečių, kaip tas klajūnas muzikantas. Kolegoms buvo juoko“, – prisiminė Urbelių kaimo gyventojas.

Pradingsta laikas

Vyras sako, kad kaime labai greitai bėga laikas. Čia visuomet bus darbo, tad tinginiauti tikrai nėra kada. Šeima ir savo daržovių, ir uogų, ir vaisių užsiaugina. Ūkelį savo nuolat puoselėja ir prižiūri.

„Kaime labai gerai. Čia yra ką veikti nuo ryto iki vakaro. Žiūrėk, pradedi nuo ryto tvarkytis ir vakaras ateina. Jau daug ką pažįstu kaime ir bendruomenėje, daug kas pažįsta ir mane.

Laiko dar yra, tikrai susipažinsiu su visais“, – sakė Antanas.

Kviečia į kaimą

Buvęs kaunietis, o dabar Kėdainių rajono gyventojas, nemano, kad Lietuvos kaimas miršta. Atvirkščiai, vyras mato, kad vis daugiau žmonių iš miesto kraustosi gyventi į kaimus.

Vyriškis sako, kad gyvenimas kaime turi labai daug privalumų, o didžiausi jų yra beribė laisvė ir puiki gamta bei gaivus oras.

„Kaimas tikrai jaunėja. Aš manau, kad tikrai reikėtų kuo daugiau jaunimo į kaimą. Gana ten tame mieste tūnoti. Ką veikti tuose dviejuose kambariuose arba 37 kvadratuose?

Tikrai visus, visus kviečiu jungtis į kaimo bendruomenes. Čia daug smagiau ir toliau nuo miesto šurmulio ir dulkių“, – kvietė naujai iškeptas kraštietis Antanas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video