Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Griežtėja karantinas: išvažiuoti per Kalėdas neplanuokime

Vyriausybė sekmadienį nutarė griežtinti ir ilginti šalyje galiojantį karantiną.

Bus ribojamas žmonių judėjimas, uždaromos ne maisto prekių parduotuvės, tad Kalėdų su giminaičiais geriau nė neplanuokime.

Vyriausybės nutarimu, nuo šio trečiadienio iki sausio 3 dienos ribojamas asmenų išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų. Palikti gyvenamos savivaldybės ribas bus galima tik kai vykstama dėl artimųjų ar giminaičių mirties, dėl darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicinos pagalbos.

Taip pat draudžiamas judėjimas savivaldybės teritorijoje ar už jos ribų dėl nebūtinų priežasčių. Palikti namus galima vykstant į prekybos vietas, darbo vietas ar darbo reikalais, sveikatos priežiūros įstaigas, artimųjų laidotuves.

Keliauti taip pat bus galima į tas savivaldybes, kuriose nėra gyvenama, bet asmuo ten turi jam priklausančio nekilnojamojo turto.

Palikti gyvenamąją savivaldybę bus galima vykstant prižiūrėti sergančių ar savimi negalinčių pasirūpinti asmenų, taip pat dėl kitų būtinųjų paslaugų.

Vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariai gali kartu vykti pasivaikščioti į atviras erdves.

Draudžiami daugiau nei vienos šeimos ar vieno namų ūkio kontaktai.

Draudžiama rengti asmenines šventes tiek viešose, tiek privačiose erdvėse, jei jose dalyvauja daugiau nei vienas namų ūkis ar viena šeima.

Draudžiama ne maisto prekių parduotuvių veikla. Dirbti galės maisto prekių parduotuvės, vaistinės, veterinarijos reikmenų, optikos bei ortopedijos prekių parduotuvės. Galima maisto prekyba turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose.

Leidžiama vykdyti internetinę prekybą, kai prekės pristatomos į namus ar atsiimamos atsiėmimo punktuose.

Apgyvendinimo paslaugas galima teikti tik saviizoliacijai.

Nuotoliniu būdu turės mokytis visi mokiniai, taip pat ikimokyklines ir priešmokyklines ugdymo įstaigas lankantys vaikai. Savivaldybių administracijos privalės užtikrinti ugdymą įstaigose vaikams, kurių tėvai neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.

Rekomenduojami video