Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gėlių auginimas priekuliškei teikia jėgų

Pavasaris šykšti šilumos, saulės spindulių, o priekuliškės Rimos Dambrauskienės gėlių šiltnamyje žiedus skleidžia begonijos, pelargonijos, surfinijos. Darbymetis prasidėjo vasario pradžioje. Ket­virtus metus ji dirba mėgstamą darbą, prisidurdama prie šeimos biudžeto.

Šiltnamyje – pavasaris

Priekuliškės R. Dambrauskienės šildomame šiltnamyje įsibėgėja pavasaris: žiedus skleidžia vasarinės gėlės – pelargonijos, begonijos, surfinijos ir kitos. Juos tenka skabyti, kad suvešėtų gražūs kereliai. Artėja metas, kai jie atsidurs pirkėjų rankose.

Apie 120 kv. m šiltnamyje Rima augina 20 rūšių vasarinių gėlių. Darbymetis prasidėjo vasario pradžioje, kai iš Olandijos parvežė gėlių daigelius. Kai kurias pati iš sėklų užsiaugina. Nešildomame šiltnamyje žaliuoja 6 tūkst. našlaičių daigų.

Kirpėjos amatą įvaldžiusi R. Dambrauskienė su gėlėmis savo gyvenimą susiejo beveik prieš 20 metų. Iš pradžių įkūrė gėlių parduotuves Klaipėdoje ir Priekulėje. Tačiau vėliau tapo nuostolinga ir ji nusprendė auginti pati. „Nuvažiavusi į gėlių ūkį matydavau, kaip tai vyksta. Patiko, – šypsojosi priekuliškė. – Ir dabar patinka – po keliolika valandų kasdien praleidžiu šiltnamyje, bet nepavargstu. Jeigu nemylėtum gėlių, būtų sunku. Grįžusi iš kelionės, skubu į šiltnamį, kur atgaunu jėgas.“

Poreikis puošti aplinką

Savo užaugintus vasarinių gėlių daigus R. Dambrauskienė veža į Dituvos turgų, parduoda ir iš namų. Stovėti turguje ir pardavinėti jai nepatinka – labiau pavargsta nei dirbdama šiltnamyje. „Priekaištauja, kad brangu, nors užauginti daigą nėra pigu. Pabrango trąšos, durpės, kuras, tačiau gėlių daigai šiemet nebus brangesni“, – patikino gėlininkė. Pasak jos, brangiausios gėlės – prieš Motinos dieną.

R. Dambrauskienė pastebėjo, jog gėlių poreikis didėja – žmonės nori puošti savo aplinką, į namus atveža lovelius, kad pasodintų gražias gėlių kompozicijas. Visiems pirkėjams pataria, kaip prižiūrėti, kad jos vešėtų. Ir visuomet įspėja, jog gėles reikia mylėti – tik tada gražiai žydės. „Vandens reikia nevienodai. Antai surfinija – girtuoklė – laistyk ją rytą vakarą. Pelargonijos nereikia perlaistyti – geriau jaučiasi sausesnėje žemėje“, – dėstė gėlininkė.

R. Dambrauskienė prisipažino, kad iš gėlių auginimo neišgyventų: iš jų gautos pajamos tik papildo šeimos biudžetą. Bet tai mielas užsiėmimas, teikiantis jėgų. „Pradėčiau sirgti, jeigu nedirbčiau“, – šyptelėjo priekuliškė.

 

Virginija LAPIENĖ

banga,logo

Rekomenduojami video