Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
G. Nagulevičius: Žemės „saugiklių“ įstatymą reikia keisti

Lietuvos žemės savininkų sąjunga nekeičia nuomonės ir toliau siūlo keisti žemės pirkimo „saugiklių“ įstatymą, ribojantį žemės prekybos rinką.

„Mūsų pozicija nekinta nuo 2014 metų, kad įstatyme esantys reikalavimai yra pertekliniai, ir mes manome, kad tai riboja rinką. Žemės savininkų yra virš 1 mln., o turinčių teisę žemę įsigyti - arti 300 tūkst., įskaitant jau ūkininkaujančius ir tuos, kurie neseniai gavo išsilavinimą. Rinka yra ribojama“, - BNS sakė Lietuvos žemės savininkų sąjungos tarybos pirmininkas Gintaras Nagulevičius.

Anot jo, žemės „saugiklių“ įstatymas iš esmės nėra nutaikytas į užsieniečius, nors dėl noro suvaržyti jų galimybes įsigyti žemę ir buvo priimtas.

„Sakome, kad rinka yra ribota, nes kaina yra nusistovėjusi ir stabiliai auga, nes žemės nedaugėja, o norinčių ją dirbti vis daugėja. Tie norintys ir galintys ją dirbti sunkiau ateina. Dėl užsieniečių esame pasisakę, kad anksčiau galiojęs įstatymas nedraudė įsigyti žemės užsieniečiams. Jie galėjo įsigyti per juridinius asmenis, jie galėjo nuomotis ir vėliau nusipirkti. Manome, kad tas įstatymas mažai užsieniečius liečia“, - kalbėjo G.Nagulevičius.

2014 metų gegužę įsigaliojęs įstatymas neleidžia ūkininkams ir susijusiems asmenims įsigyti daugiau nei 500 hektarų žemės. Norint įsigyti daugiau negu 10 ha žemės, pirkėjas privalo turėti trejų metų žemės ūkio veiklos patirties arba susijusią specialybę, o ją parduoti, - tik panaudojus žemę pagal paskirtį penkerius metus. Be to, reikia gauti Nacionalinės žemės tarnybos leidimą.

Įstatymas 2014 metais priimtas, baiminantis, kad Lietuvoje žemę supirks užsieniečiai ir taip sužlugdys žemės ūkį. Iki 2014-ųjų gegužės 1-osios galiojo perinamasis laikotarpis, leidęs Lietuvai neparduoti žemės užsieniečiams. Stodama į Europos Sąjungą, Lietuva įsipareigojo nedrausti žemės pardavimo bendrijai priklausančių kitų valstybių piliečiams.

EK ketvirtadienį Lietuvos oficialiai paprašė iš dalies pakeisti žemės įsigijimo teisės aktus, kuriais 2014 metų gegužę buvo sugriežtintas žemės pardavimas užsieniečiams.

Rekomenduojami video