Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ekstremalus įvykis Vilniaus rajone atšauktas, byla keliauja į teisėsaugos rankas

Šią savaitę paskelbtas ekstremalus įvykis dėl didelės taršos Vanaginės kaime, Vilniaus rajone, ketvirtadienį buvo atšauktas. Vis dėlto aplinkosaugininkai mano, kad šis įvykis galėjo būti tyčinis, suplanuotas atsakomybės išvengti bandžiusios įmonės nusikaltimas, todėl kreipėsi į prokurorus, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas, skelbiama pranešime spaudai.

Š. m. kovo 28 d. nustatyta, kad į aplinką patekus dideliam kiekiui pavojingų atliekų, buvo užteršta aplinka, ypač – Vanaginės k., Vilniaus r. esantis priešgaisrinis tvenkinys. Aplinkosaugininkai iškart po įvykio paėmė tvenkinio vandens, teritorijos grunto bei aplinkos oro mėginius. Pasitelkus kompetentingų tarnybų pajėgas pavyko likviduoti taršą. Tvenkinio dugnas užpiltas smėliu, kuris sugeria teršalus. Pavojus gyventojams negresia, o žala gamtai bus skaičiuojama gavus laboratorinių tyrimų rezultatus.

Praėjusį penktadienį Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (Vilniaus RAAD) pareigūnai pagal gautą pranešimą tikrino Molėtų pl., Vilniuje, įsikūrusios UAB „Bio valiuta“ veiklą. Įmonė iš viešojo maitinimo įstaigų surinkdavo panaudotą aliejų, manoma, kad į jį įdėdavo priemaišų ir internetu pardavinėjo kaip dyzelinį kurą katilų ir krosnių kūrenimui. Įtariama, kad po pareigūnų apsilankymo, UAB „Bio valiuta“ atstovai šį kurą išpylė į paviršinių vandens nuotekų šulinį, kuriuo nuotekos vėliau pateko į privačiame sklype esančią kūdrą. Pirminiais duomenimis į tvenkinį buvo išpiltas fuzelis – toksiška, specifinį kvapą turinti medžiaga, kuri susidaro alkoholio gamybos metu.

Dėl šio įvykio Vilniaus RAAD paprašė Vilniaus apygardos prokuratūros pradėti ikiteisminį tyrimą.

Rekomenduojami video