Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dūlantis valstybės nekilnojamasis turtas

Valstybės nekilnojamojo turto plotas sudaro beveik milijardą kvadratinių metrų. Tokius skaičius pateikė Statybų bendrovės „Hanner“ vadovas, Arvydas Avulis. Tas turtas „kabo“ balanse jau 25-erius metus. Ir per tiek laiko nepriimti jokio sprendimo, tai jau nesuvokiama, komentuodamas šį faktą sakė SEB banko prezidento patarėjas, finansų analitikas Gitanas Nausėda:

„Kad būtų lengviau suvokti, padalinau šį skaičių iš gyventojų skaičiaus. Taigi, vienam gyventojui, net ir kūdikiui, Lietuvoje tektų beveik 300 kvadratinių metrų ploto – nebloga krepšinio salė. Kažkas tą turtą turi bent minimaliai prižiūrėti. Ar reikia valstybei šitiek ploto, kai daugelis privačių institucijų pardavinėja savo biurus ir tuoj pat juos išsinuomoja. Nekilnojamojo turto valdymas arba jo laikymas balanse daugeliui verslo įmonių yra tiesiog nepriimtinas, nes tai per daug didelės išlaidos, todėl pigiau yra tą turtą nuomotis. Bet mūsų valstybė, matyt, jaučiasi pakankamai tvirta ir turtinga, čia dar galima prikurti ir naujų darbo vietų tam turtui valdyti. Ir tada jau reikia kalbėti ne apie įstatymų rengimą, juos rengia gal 0,05 proc. visų valstybės sektoriaus tarnautojų, tuo metu dideli dalis valdininkų užsiima sunkiai suprantamais darbais. Štai kokie čia slypi rezervai“, - ironizavo G. Nausėda.

„Suprantu, kad galima rasti pateisinamų pavyzdžių, kad čia ne viskas taip paprasta,bet tas turtas kabo balanse jau 25-erius metus. Ir per tiek laiko nepriimti jokio sprendimo, tai jau nesuvokiama“, - „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ sakė finansų analitikas.

Arvydas Avulis tikina, kad tai Finansų ministerijos pateikti skaičiai ir jais reikėtų tikėti:

„Sutikime, kad valstybė turi per daug nekilnojamo turto. Kada bus priimti sprendimai, ką su juo daryti? Sako, gal po rinkimų, nes čia esą labai sudėtingas klausimas, jis gali daug ką paliesti ir t.t. Taigi, jeigu turim per daug nekilnojamojo turo, o lėšų trūksta pensijoms, sveikatos apsaugai, policijos pareigūnams, pirmas protingo žmogaus protingas sprendimas būtų – pabandykim tą nereikalingą turtą paversti pinigais. Kokie šie metai ypatingi? Mes turim tikrai gerą aplinką – yra pozityvumas ir vidaus, ir ES rinkoje. Turim labai palankias sąlygas daryti pokyčius, bet jų daryti negalime, nes jau gyvename rinkimais. Tai besiformuojanti, labai ydinga praktika“, - kalbėjo A. Avulis.

Rekomenduojami video