Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Didinamos paramos išmokos už gyvulius

Patvirtinti 2018 metų susietosios paramos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius, pienines ožkas dydžiai. Išmokos už gyvulius bus mokamos nuo kovo 1 d. iki birželio 30 d.

Mėsiniams galvijams skirta 14,8 mln. Eur, mėsinėms avims – 2,12 mln. Eur, pieninių veislių buliams – 4,9 mln. Eur, pieninėms ožkoms – 247 tūkst. Eur.

2018 m. susietosios paramos dydžiai, palyginti su 2017 m. išmokomis, padidėjo. Už 2018 m. išlaikytą mėsinį galviją numatyta skirti 91,70 Eur (2017 m. buvo 91,28 Eur), mėsinę avį – 10,84 Eur (2017 m. – 10,45 Eur), pieninės veislės bulių – 87,49 Eur (2017 m. – 78,91 Eur), pieninę ožką – 23,78 Eur (2017 m. – 23,39 Eur).

Paramą už gyvulius gaus tie ūkininkai, kurie savo valdoje gyvulius nepertraukiamai išlaikė 60 kalendorinių dienų, o jų mėsiniai galvijai ir pieninių veislių buliai buvo 12 mėn. amžiaus.

Išmoka ūkininkui bus išmokama, jei pasibaigus numatytam išlaikymo laikotarpiui jis savo gyvulį paskerdė, pardavė eksportui arba pripažintam kooperatyvui. Išmoka mokama ir už savo valdoje iki 2018 m. gruodžio 31 d. gyvą išlaikytą gyvulį.

Nauja tai, kad skatinant ūkininkų kooperaciją, padedančią jiems realizuoti gyvulius už patrauklesnę kainą, nuo 2018 metų ūkininkams numatyta galimybė parduoti savo gyvulius pripažintam žemės ūkio kooperatyvui ir neprarasti išmokų.

Siekiant užtikrinti, kad pieninių ir mėsinių veislių mišrūnių karvių laikytojams nebūtų mokamos išmokos tam pačiam gyvuliui ir už pieną, ir už mėsinius galvijus, 2018 m. taisyklės papildytos dar vienu reikalavimu. Dabar išmokos bus mokamos laikantiems pieninių ir mėsinių veislių mišrūnes karves (veislės kodai: 81 ir 82), jeigu jų atvesti veršeliai karvės laikytojo valdoje einamaisiais metais bus išlaikyti 5 mėnesius. Šis reikalavimas netaikomas pieninių ir mėsinių veislių mišrūnių pirmaveršėms karvėms, pieninių ir mėsinių veislių mišrūnių karvėms aborto atveju, taip pat atvedus negyvus veršelius ar jiems kritus. Netaikomas ir grynaveislėms bei mišrūnėms mėsinių veislių karvėms.

Ūkininkai, ne dėl jų kaltės negavę išmokų už gyvulius, iki š. m. gegužės 15 d. per vietos seniūnijas su prašymais galės kreiptis į Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrą. Jam įvertinus kiekvieno pareiškėjo prašymą, pareiškėjų duomenys galės būti įtraukiami į papildomai rengiamas suvestines ir iki š. m. birželio 1 d. pateikti Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos.

Parengta pagal ŽŪM

Rekomenduojami video