Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dėl mažų supirkimo kainų naujas lietuviškų bulvių derlius keliaus į užsienį

Lietuvos prekiniai bulvių ūkiai, nukasę menkesnį derlių nei pernai, nepatenkinti, pasak jų, per mažomis kainomis, kurias moka vietiniai prekybininkai, – pradeda eksportuoti naują bulvių derlių į Skandinavijos, Balkanų šalis. Augintojai ieško ir kitų rinkų.

Šiaulių rajono ūkininkas, kurio laukus šią vasarą merkė lietūs sako, kad išrūšiavęs derlių, geros kokybės bulvių turės 30 proc. mažiau nei pernai. Deja, ir kainos, kurias siūlo prekybininkai gerokai mažesnės nei pernai rudenį. Mat kainas muša augintojai, skubantys išparduoti bulves, kurios gali ilgiau neišsilaikyti. Dėlto esą kenčia ir prekiniai ūkiai.

„Kainos šiai dienai yra apie 12-13 euro centų. Tai čia už tiek iš mūsų perka, o parduotuvėse matote, kokios kainos? Aišku, kai vyksta akcija, būna pigiau, bet akcijos juk baigiasi. Tikriausiai bulves eksportuosim. Kiek žinau į Čekiją, Rumuniją jau dabar eksportuoja“, – teigė bulvių augintojas Edas Sasnauskas.

Bulvės į Trakų rajone, Rūdiškėse, esančias saugyklas atkeliauja iš Kėdainių, Šakių, Klaipėdos, kitų rajonų. Mat ten jas augina ūkininkai, kurie susijungę į kooperatinę bendrovę „Bulvių namai“. Pasak vieno iš stambiausių Lietuvoje bulvių tiekėjų, šiemetis derlius – vidutinis, penktadaliu mažesnis nei pernai.

„Bulves realizuojam Lietuvoje ir eksportuojam, viskas priklauso nuo rinkų. Lietuvoje mūsų netenkina kainos –

jos 20 proc. mažesnės nei pernai, ieškom kitų rinkų. Šią savaitę jau pradedame vežti į Skandinavijos, Balkanų šalis, žadam ir kitur vežti“, – sakė „Bulvių namai“ direktorius Remigijus Grumčius.

Pasak tiekėjų, kol rinkoje bus bulvių, kurias reikia greitai realizuoti ir bus jų perteklius, bulvės nebrangs. Ateity galėtų brangti nebent garantuotos kokybės bulvės, kurias reikia ilgiau išlaikyti.

Statistikos  departamento duomenimis, šiemet per 8 mėnesius eksportuota daugiau nei 4 tūkst. tonų bulvių, daugiausiai pernykščių. Naujo derliaus eksportas tik prasideda.

Skaičiuojama, kad pernai ir užpernai išvežta iki 15 tūkst. tonų bulvių, kasmet.

 

Rekomenduojami video