Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Daržovių augintojams norima skirti piniginę paramą

Nuo krizės nukentėjusiems daržovių augintojams, negalėjusiems patiekti produkcijos neveikusioms maitinimo įstaigoms ir dėl to patyrusiems nuostolių, šiemet bus skirta apie 1,5 mln. eurų valstybės paramos.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas praėjusią savaitę Seime pranešė, kad priemonės notifikavimo procesas jau vyksta.

Žemės ūkio ministerija BNS nurodė, kad valstybės pagalba šiemet sieks 1,5 mln. eurų, nes pernai daržovių augintojams buvo numatyta 2 mln. eurų, o panaudota tik pusė. Vienas ūkininkas negalės gauti daugiau negu 225 tūkst. eurų. „Tie 225 tūkst. yra įskaitant ir praėjusiais metais gautą paramą, ir kitą valstybės pagalbą, susijusią su koronaviruso krize“, – pabrėžia ministerija.

Išmokas numatoma mokėti nuo liepos bulvių, burokėlių, morkų, kopūstų augintojams. Parama pasieks ūkininkus už labdaros organizacijoms, darželiams, senelių globos namams nuo šių metų kovo vidurio iki birželio nemokamai skirtas ar sunaikintas – kompostuotas, sunaudotas biodujų gamybai ar pašarui – daržoves. Skirtingai negu pernai, šiemet Lietuvos daržovių augintojai išmokas gaus, jeigu 2019 metų liepą – 2020 metų kovą bendros vidutinės sektoriaus pajamos buvo bent 10 proc. mažesnės nei 2020 metų liepą – 2021 metų kovą.

Pinigus išmokės Nacionalinė mokėjimo agentūra.


Rekomenduojami video