Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dalis ūkininkų ir NMA taikiai susitarė dėl sumažintų išmokų

 Bronius Jakutis ir Kretingos kooperatinė žemės ūkio bendrija taikiai susitarė su Nacionaline mokėjimų agentūra (NMA) dėl tiesioginių išmokų, kurios buvo sumažintos pritaikius Europos Sąjungos (ES) moduliaciją 2012 metais.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pranešė, jog balandžio 14 dieną tarp ūkininkų ir NMA buvo pasirašyta taikos sutartis, o ūkininkams bus paskaičiuota ir išmokėta papildoma parama už 2012 metus.

VAAT šioje byloje 2014 metais kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą prašydamas priimti prejudicinį sprendimą moduliacijos klausimais. Teisingumo Teismas pernai lapkričio 12 dieną nusprendė, jog nacionalinės išmokos 2012 metais buvo sumažintos neteisėtai.

VAAT vis dar nagrinėja 133 pareiškėjų - žemės ūkio bendrovių bei ūkininkų - skundus dėl NMA sprendimų, kuriais buvo pritaikyta tiesioginių išmokų moduliacija ir už 2012 metus sumažintos papildomos nacionalinės tiesioginės išmokos.

Moduliacija numato, kad žemdirbiams, kurių bendra Europos Sąjungos ir nacionalinių išmokų už pieną, galvijus, žemės naudmenas bei kitos paramos suma viršija 5 tūkst. eurų (apie 17,3 tūkst. litų), šią sumą viršijanti paramos suma mažinama 10 proc., sumažinant nacionalinę išmoką.

Rekomenduojami video