Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Buvęs Kanados astronautas neištvėrė dėl susidomėjimo „nenustatytais oro reiškiniais“

Chrisas Hadfieldas, buvęs Kanados astronautas, neseniai CBC duotame interviu pasidalino savo mintimis apie sugrįžusį visuomenės susidomėjimą „nenustatytais oro reiškiniais“ (NSO).

Jo nuomone, mes, žemiečiai, tikrai turime žiūrėti į dangų ir ieškoti galimų nežemiškos gyvybės ženklų. Tačiau, jei manote, kad viena naktį matyta mirksinti šviesa buvo ateivių erdvėlaivis, esate kvaili. „Akivaizdu, kad danguje mačiau begalę dalykų, kurių nesuprantu“, – CBC sakė Hadfieldas.

Iš tiesų, C. Hadfieldas turėjo galimybę stebėti kosmosą atidžiau nei dauguma žmonių. Jis buvo Tarptautinės kosminės stoties vadas ir pirmasis kanadietis kosmose.

„Bet pamatyti danguje tai, ko nesupranti, ir iškart padaryti išvadą, kad tai protinga gyvybė iš kitos Saulės sistemos, yra aukščiausia kvailystės ir logikos stokos viršūnė. Iki šiol mes niekur neradome jokių gyvybės įrodymų, išskyrus Žemę, ir vis dar ieškome“, – paaiškino C. Hadfieldas.

Kadaise tai buvo laikoma pakvaišėlių ir sąmokslo teoretikų sritimi. Tačiau pastaraisiais metais NSO pastebėjimams buvo suteiktas atnaujintas teisėtumas dėl daugybės didėlio atgarsio susilaukusių pastebėjimų.

Didelę šio ažiotažo dalį galima susieti su 2017 m. „New York Times“ straipsniu, kuriame pranešta apie nutekintų vaizdo įrašų seriją, nufilmuotą prie JAV krantų, kurioje rodomi neįprastos formos, greitai judantys orlaiviai.

Viename iš vaizdo įrašų, vadinamame FLIR, rodomas 2004 m. lapkričio mėn. įvykis, kai du „Navy F/A-18F Super Hornet“ naikintuvai pradėjo vaikytis nežinomą skraidantį objektą prie Pietų Kalifornijos krantų. Nuo tada vaizdo įrašas gavo slapyvardį „Tic Tac“, nes jame matomas pailgos formos objektas, kuris per akimirksnį pakeičia savo skrydimo kryptį.

Oficialioje vyriausybės ataskaitoje apie incidentą teigiama, kad objektas per kelias sekundes nusileido iš maždaug 18 300 metrų iki maždaug 15 metrų aukščio“.Rekomenduojami video