Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Bronius Markauskas: „Maisto kainos toliau kils"

Būsimas Lietuvos žemės ūkio ministras Bronius Markauskas tikina, kad yra kelios priežastys, dėl kurių parduotuvėje matome ne tokias maisto kainas, kokių norėtume.

„Čia yra neabejotina problema. Ekspertai jau įvardijo, kad daugelio maisto produktų kainos yra tokios pat arba net didesnės nei daugelyje Vakarų šalių, pavyzdžiui, Vokietijos ar Prancūzijos. Vartotojams tai yra sunku suprasti, nes jie keliauja ir viską mato. Nekalbant apie tą pačią Lenkiją. Aišku, šioje vietoje reikia pripažinti, kad yra ir objektyvių priežasčių.

Tarkime, Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) skirtumas. Toje pačioje Lenkijoje yra 6-9 procentai, kai tuo tarpu pas mus yra 21 procentas. Tas skirtumas, žinoma, yra normalus, tačiau iš kitos pusės daugelis ekspertų pripažįsta, kad ta grandinė – maisto perdirbėjas, gamintojas ir prekybininkas, ji nėra sąžininga. Pirmiausia, prekybos tinklai, turėdami didesnę derybinę galią, galėdami diktuoti sąlygas perdirbėjams ir aišku ūkininkams, jie iš to turi didžiausią naudą. Bet kokiu atveju galutines maisto produktų kainas mato vartotojas.

Aišku, džiaugiamės, kad Europos Sąjunga pradėjo kalbėti apie tos grandinės reguliavimą. Tikimės, kad iš ten mes turėsime pasiūlymų. Aišku, ne tik vartotojas, bet ir žemdirbys kenčia dėl neadekvačių kainų. Aišku, kita bėda yra ta, kad Lietuvos rinka yra labai maža“, - interviu metu sakė B. Markauskas.

Pienos kainos augs

Anot jo, pieno kainos gali toliau augti. „Mes negalime lygintis su Prancūzija ar Vokietija, ten veikia visai kitokie dėsniai dėl tų pačių kainų. Visgi aš manyčiau, kad kainos turėtų turėti tendenciją mažėti. Žinoma, yra įvairių dalykų. Dabar kalbama apie pieno kainas, kad jos vėl augs prekybos tinkluose. Tai čia yra bėda ar ne bėda, nežinau, kaip čia įvardyti, mūsų perdirbimo įmonės pakankamai daug eksportuoja pieno produktų. Kai tik pasaulinėje rinkose atsiranda paklausa, iš karto perdirbėjai daugiau investuoja. Bet jie aiškiai pasako, kad mes eksportuojame ir turime didesnes pajamas“, - kalbėjo B. Markauskas.

Rekomenduojami video