Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Berlynas rengiasi padėti šalies pienininkams

Vokietija planuoja padėti sunkumų slegiamiems šalies pienininkams, kurių išlikimui krentant kainoms kyla vis didesnis pavojus, ir kanclerės Angelos Merkel konservatyvioji partija siūlo jiems skirti daugiau kaip 200 mln. eurų valstybės lėšų.

„Vyriausybė intensyviai dirba, siekdama parengti priemones, kurios galėtų padėti palengvinti padėtį rinkoje“, – interviu vietos žiniasklaidai pareiškė žemės ūkio ministras Christianas Schmidtas (Kristianas Šmitas), nepateikęs jokios išsamesnės informacijos.

Ministras ragina gegužės 30 dieną surengti „aukščiausiojo lygio pieno susitikimą“, kuris suburtų visus šio sektoriaus dalyvius, įskaitant ūkininkus, pieno perdirbimo įmones ir platintojus.

Pieno pasiūlai visoje Europoje viršijant paklausą ir dėl to krentant kainoms, vis didesnis pavojus kyla šimtų pienininkų išlikimui.

Daugelis Vokietijos platintojų, visų pirma mažų kainų prekybos tinklai, mažmeninę pieno kainą sumažino iki 0,46 euro už litrą, o tokia kaina gamintojams, jų pačių teigimu, „tiesiog nėra pelninga“.

„Svarbu užtikrinti sąžiningą naštos pasidalijimą visoje pridėtinės vertės grandinėje“, – pareiškė Ch. Schmidtas.

„Šiuo metu visa našta tenka ūkininkams. Pieno perdirbėjai ir platintojai ir toliau uždirba pinigus“, – pridūrė jis.

Nors apie galimus mechanizmus, kurie galėtų būti panaudoti, ministras išsamiau nekalbėjo, jo partiečiai konservatoriai teikia konkretesnius pasiūlymus.

Pavyzdžiui, Krikščionių demokratų sąjungai (CDU) atstovaujanti parlamentarė Gitta Connemann (Gita Koneman) interviu dienraščiui „Bild“ pareiškė, kad valdžia galėtų skirti 80 mln. eurų subsidijų ūkininkų draudimui nuo nelaimingų atsitikimų ir taip pat 150 mln. eurų valstybės garantijų ūkininkų paskoloms.

Ch. Schmidtas taip pat pareiškė, kad pieno gamybos kvotos, kurios Europoje buvo taikytos 30 metų, kol pernai buvo panaikintos, nebus sugrąžintos.

Panaikinus kvotas, kai kurie ūkininkai padidino gamybą, o tai dar prisidėjo prie kainų smukimo.

„Grąžinti valstybines gamybos kvotas reikštų grįžti į praeitį“, – pareiškė ministras .

„2009 metais, kai kvotos dar nebuvo panaikintos, kainos jau buvo pasiekusios tuos lygius, kuriuose yra dabar“, – pareiškė jis ir pažymėjo, kad rinkai turėtų būti leista pačiai reguliuoti pasiūlą ir paklausą.

Rekomenduojami video