Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Baltarusija pernai į Rusiją eksportavo 5 kartus daugiau obuolių ir grybų, negu išaugino

Rusijos embargas Vakarų produkcijai pastaruoju metu pasireiškia daugiau naujienomis apie neveikiančią sistemą, negu realų jos poveikį. Legendos apie Baltarusijos lašišą ar kivius Rusijos parduotuvėse jau nieko nebestebina.

Tačiau ir oficialioji statistika yra puikus rodiklis, kaip iš tiesų neveikia „sankcijos“. „RIA Novosti“ cituoja Rusijos generalinio prokuroro pavaduotojo Vladimiro Malinovskio žodžius, kuriuose yra teigiama, kad Baltarusija 2015 metais į Rusiją eksportavo penkiskart daugiau obuolių ir grybų, negu pati išaugino. Jo teigimu, neatitikimai kaimynių šalių eksporte atsiranda tiekėjams padirbus dokumentus.

„Draudžiamą įvežti į Rusiją produkciją iš užsienio valstybių dažnai tiekia padirbtais prekių palydimaisiais ir fitosanitariniais dokumentais, prisidengiant ir baltarusiška produkcija. Pavyzdžiui, 2015 metais į Rusiją buvo importuota 573 tūkst. tonų baltarusiškų obuolių ir grybų, o tai penkiskart viršija surinktą Baltarusijoje derlių,“ – pareiškė V. Malinovskis.

Rusija embargą Vakarų produkcijai įvedė 2014-ųjų vasarą, tačiau Baltarusija ir kitos aplinkinės šalys tapo „tranzitinėmis“ valstybėmis „nelegaliai“ produkcijai. Dėl nuolatinių eksporto taisyklių pažeidimų Maskva nuolatos grasina sankcijomis ir pačiai Baltarusijai, tačiau šios šalies prezidentas Aliaksandras Lukašenka atmeta kaltinimus ir tikina, kad jos šalis tvarkingai vykdo visus dvišalius įsipareigojimus.

Rekomenduojami video