Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atsakymas, kodėl viduryje lauko niekas neauga...

Šį lauko darbų sezoną „Linas Agro“ vadybininkai-konsultantai pasitiko „apsiginklavę“ moderniu prietaisu – nešiojamuoju dirvožemio pH matuokliu. Dabar jie gali greitai ir paprastai tiesiog lauke nustatyti dirvožemio pH reakciją. O ji, kaip žinia, labai svarbi, nes rūgščiose dirvose daugelio rūšių javai ir kiti kultūriniai augalai blogai auga arba visiškai neauga.

Ūkininkui buvo neaišku, kodėl viduryje lauko ne pirmus metus neauga jokie kultūriniai augalai, nors aplinkui jie atrodo normaliai. Atsakymas paaiškėjo, nustačius šios vietos dirvožemio pH reakciją.

Mūsų šalyje rūgščių dirvų yra gana daug. Ši problema ypač aktuali Žemaitijoje, rytinėje Aukštaitijoje, Dzūkijoje ir kai kuriuose kituose rajonuose. Rūgščiose dirvose sutrinka mineralinių medžiagų įsavinimas, silpniau vystosi augalų šaknys, augalai apnuodijami aliuminiu (rūgščioje dirvoje būna didesni jo kiekiai), vėliau silpnus augalus pažeidžia ir ligos. Tokiuose laukuose augalai skursta, o gaunamas derlius nuolatos nuvilia. Dėl žemo dirvos pH net pelningiausių augalų auginimas gali būti nuostolingas.

Nuo šiol AB „Linas Agro“ specialistai yra aprūpinti pažangiausiais pH matuokliais, kuriais labai tiksliai ir greitai galima nustatyti dirvos pH rodiklį. Turėdami tikslius dirvos pH duomenis, įmonės vadybininkai-konsultantai jums pasiūlys ekonomiškiausią efektyvų sprendimą dėl dirvų kalkinimo.

Viena pirmųjų naująjį prietaisą Ukmergės rajone išbandė vadybininkė-konsultantė Justina Gurskaitė. Atsakymas, kodėl viduryje lauko niekas niekada neauga, aiškus – pamatavus dirvos pH, prietaisas parodė didžiulį rūgštingumą, nes jis siekė net pH-4,2. Tokioje rūgščioje dirvoje iš tiesų jokie kultūriniai augalai augti negali. Šią lauko vietą būtina pakalkinti, siekiant, kad ji tiktų rapsams, kviečiams ar kitiems augalams.

ph matuoklis

Mobiliuoju pH matuokliu galima labai greitai nustatyti dirvožemio pH reakciją tiesiog lauke.

Taigi, jeigu turite laukų, kuriuose be aiškios priežasties augalai sudygsta, bet vėlesniuose tarpsniuose blogai auga arba visai nustoja augti, reikėtų kreiptis į AB „Linas Agro“ vadybininką-konsultantą, kuris padės identifikuoti dirvos problemą ir rasti sprendimą dirvos derlingumui atstatyti.

Primename, kad „Linas Agro“ prekiauja įmonės „Nordkalk“ produkcija, skirta efektyviam rūgščių dirvų kalkinimui. Ūkiai gali įsigyti ir patys įprastomis trąšų barstomosiomis laukuose ar tiesiog pasėliuose išberti granuliuotą kalkakmenį. Kitas variantas – užsisakyti kalkinimo smulkintu kalkakmeniu paslaugą, kuri atliekama įmonės „Nordkalk“ tam pritaikyta technika.

Mokslininkai pastebi, kad dirvų rūgštėjimo problema (nuo masinio šalies laukų kalkinimo praėjo ne vienas dešimtmetis) tampa vis aktualesnė. Skaičiuojama, kad rūgštėti linkusių laukų bendras plotas šalyje dabar jau siekia 1 mln. ha. Todėl kalkinimas yra ir bus vienas svarbių darbų ūkiuose, turinčiuose rūgščių dirvų.

 

AB „Linas Agro“ informacija

Rekomenduojami video