Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Astrologė ryžosi pabėgti į kaimą

Žinomą astrologę Nijolę Gabiją Wolmer įkvepia Indijos mąstytojo ir dvasinio tautos lyderio Mahatmos Gandžio mintys. Jis sakė: „Jei suprastume, kiek daug iš tikrųjų galime, išspręstume daugumą pasaulio problemų.“ Astrologė kartu su bendraminčiais bando įgyvendinti šią mintį praktikoje – kuria ekobendruomenę. Ji ketina palikti sostinę ir persikraustyti į sodybą, arčiau gamtos.

Veikia tyliai

Kol kas N.G.Wolmer gyvena sostinėje, tačiau Kalnuotės gyvenvietėje, Vilnius rajone, jau padėti sodybos pamatai. Ji viliasi, kad po metų kitų išsipildys sena svajonė gyventi gamtos prieglobstyje. Astrologės vizija apie gyvenimą kaime kitokia nei daugumos. Ir tai nieko nuostabaus, nes ji pati – ryškiai iš pilkos masės išsiskirianti asmenybė.

N. G. Wolmer. Asmeninio archyvo nuotr.

Pažįstantieji N.G.Wolmer žino, kad ji nemėgsta mirgėti televizijos laidose, puikuotis ant populiarių žurnalų viršelių. Siekianti harmonijos moteris savo sumanymus įgyvendina neskelbdama apie tai viešai. Nenorėdama gyventi su atsitiktiniais žmonėmis astrologė ėmė burti bendraminčius. Idėja įsikurti gamtoje jai kilo daugiau nei prieš dešimt metų. Ji patiko ir daugumai N.G.Wolmer įkurto klubo „Trys brangenybės“. narių. „Kalnuotės ekobendruomenė jungia žmones, kuriems svarbus dvasingumas, ekologija, sveikas ir doras gyvenimo būdas. Ne vienus metus kartu dalyvaujame įvairioje veikloje, dalijamės informacija, patirtimi“, – pasakojo pašnekovė.

Vaikystės prisiminimai

Trisdešimt kilometrų už Vilniaus Molėtų link bendraminčiai įsigijo apie 20 hektarų žemės. Šiuo metu bendruomenei priklauso per dvidešimt narių. Viena šeima gyvena Kalnuotės gyvenvietėje nuolat, šeši namai jau kyla. „Norint pasistatyti gyvenamąjį namą, daug laiko atima dokumentų tvarkymas. Tačiau mes niekur neskubame. Juk svarbiausiai bendrauti, kartu įgyvendinti sumanymus, kurių turime išties nemažai“, – sakė astrologė. Paklausta, iš kur tas nenugalimas noras pabėgti iš miesto ir įsikurti gamtos prieglobstyje, N.G.Wolmer prisiminė vaikystę, kai vasarodavo kaime pas močiutę. „Ir dabar atmintyje išlikęs miškų, upės vaizdas. Pamenu, kaip lakstydavome po pievas, kaip būdavo smagu. Tik gamtoje žmogus gali jaustis gerai. Tad nieko nuostabaus, kad siekiantieji harmonijos veržiasi į gamtą“, – tikino astrologė. Pasak jos, tik žemės energija gali padėti suformuoti harmoningą asmenybę. Augantys mieste, tarp pilkų kampuotų namų vaikai bus tarsi pro asfaltą prasimušę augalai – silpni ir kreivi.

Prie N.G.Wolmer kuriamos bendruomenės gali prisijingti kiekvienas, mylintis gamtą. Asmeninio archyvo nuotr.

Kilnūs siekiai

Astrologės siekis – naudinga Žemei bendruomenės veikla. „Pasodinome parką, iškasėme tvenkinį, stengiamės, kad mūsų turimas sklypas būtų tvarkingas ir gražus, tačiau neapsiribojame tik savos aplinkos gražinimu, puoselėjimu – mums rūpi ekologija, taika Žemėje, juk nuo to priklauso mūsų visų ateitis. Daugelis narių dalyvauja ekologiniuose projektuose, taikos meditacijose, socialinėse akcijose – ši veikla susisiejo su Kalnuotės gražinimu, siekiu čia realizuoti žmogiškąsias vertybes“, – sakė pašnekovė. Ji priminė, kad Kalnuotės bendruomenė jungia įvairaus amžiaus, tikėjimo ir profesijos žmones – medikus, pedagogus, mokslininkus, teisininkus, žemdirbius, tarnautojus, menininkus ir jų šeimas.

Svarbu pasirinkti

„Pabendrauti, drauge padirbėti, švęsti ir praleisti laisvalaikį Kalnuotėje nuolat suvažiuoja bendruomenės nariai iš visos Lietuvos – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, kitų Lietuvos miestų. Turime bendraminčių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – Švedijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Airijoje ir kitose šalyse“, – vardijo astrologė.

Kasmet Kalnuotės bendruomenė švenčia Jonines, Žolinę, lygiadienius. Vaikų ir suaugusiųjų stovyklose, seminaruose, pirčių, kvėpavimo praktikose, jogos užsiėmimuose, meditacijose, gamtos puoselėjimo, aplinkos tvarkymo talkose, kuriant Kalnuotės parką, ekologinius projektus gali dalyvauti visi norintieji. Svarbu tik pasirinkti, kas prie širdies ir kam rasi laiko. Vaikų vasaros stovyklėlė „Dorybių žemėje gyventi gera“ Kalnuotėje įsikūrė spontaniškai, bendruomeniško entuziazmo pagrindu. Ją inicijavusios Loretos sukurto veiklos scenarijaus esmė – dorybių paieška gamtoje, savyje ir drauguose, šių dorybių suvokimas ir įvardijimas.

Pasak astrologės, tik žemės energija gali suformuoti harmoningą asmentbę. Asmeninio archyvo nuotr.

Ramybės keliu

„Iš senųjų bendruomenės narių gyvenimo jau prieš daug metų „išėjo“ alkoholis, rūkalai, be abejo, ir narkotikai. Stengiamės sveikai maitintis, renkamės ekologišką, vegetarišką maistą. Užsiimame sąmoninguoju kvėpavimu, joga – tai padeda lengviau suvaldyti emocijas, nuraminti protą, tuomet lengviau būti doram, nepridaryti nesąmonių, ugdyti ramybę, užuot ėjus pavydo ar keršto keliu, savitarpio pagalbą ir supratimą – toks mūsų kelias ir požiūris“, – sakė N.G.Wolmer. Pasak jos, tai nereiškia, kad Kalnuotės bendruomenės nariai – šventieji ar dedasi tokiais esantys. Jie tiesiog stengiasi ugdyti dorybes, o tai lengviau padaryti bendraminčių rate. Astrologės teigimu, geri pokyčiai vyksta iš lėto, neforsuojant. „Staigūs pokyčiai pavojingi, nes jie kelia įtampą tiek besikeičiančiojo viduje, tiek jo aplinkoje. Tuomet gali išgirsti „Gal tau stogas čiuožia?“, „Gal susirgai?“ ar panašių klausimų, – sakė pašnekovė. – Ryšys su aplinka visada turi būti konstruktyvus, reikia duoti laiko, kad visi apsiprastų. Juk nutrūkę ryšiai pirmiausia trukdo gyventi mums patiems.“ Taigi, jos patarimas – vegetarizmo ar žaliavalgystės link reikia eiti pamažu. N.G.Wolmer priminė, kad gyvenime reikia ne bėgti, o aktyviai veikti atgaunant jėgas gamtoje.

Nakties dvasios

Kalbantis apie vis didesnį pagreitį įgaunančią migraciją iš miesto į kaimą, negalima neprisiminti prancūzų filosofo Žano Žako Ruso, kuris tikino, kad blogis kyla iš civilizacijos, todėl esą reikia grįžti atgal į gamtą, gyventi namuose be užuolaidų. Pasak astrologės, ši XVIII amžiuje gimusi idėja buvusi drastiška, tai buvo išūkis. „Įsiklausykite, ką sako ilgametė žmonių patirtis. Nuo seno užuolaidos nakčiai būdavo užtraukiamos, kad nenužiūrėtų miško dvasios. Aš ne kartą esu patyrusi, kaip naktį jos priartėja. Manau, dauguma žmonių miške naktį jaučiasi nejaukiai“, – sakė pašnekovė. Ji pabrėžė, kad mes, pasirinkdami gyvenimą gamtoje, galime ją tausoti ir naudodamiesi XXI amžiaus šiuolaikinėmis technologijomis. „Saulės ir vėjo teikiama energija, internetas, išmaniosios sistemos gali padėti taupyti energijos išteklius, gyventi patogiai būnant toli nuo urbanistinių centrų. Tai labai svarbu. Juk būtų kvaila siekti gyventi taip, kaip mūsų protėviai, kai moterys audė ir upėse žlugtą skalbė. Taigi, „atgal į gamtą“, nereiškia „pirmyn atgal“, – samprotavo N.G.Wolmer.

Būtini pokyčiai

Astrologė, žvelgdama į ekologinę planetos situaciją ir vis gilėjančias problemas, didėjančią grėsmę žmonių visuomenei bei gamtai, pabrėžė, kad esamą padėtį gali pakeisti ne prisitaikėliai, o ryškios, iškilios asmenybės, tokios kaip Stev‘as Jobsas. „Tai nebūtinai turi būti vedliai. Labai daug gali nuveikti menininkai, pedagogai, kitų profesijų žmonės, kurie suvokia, kad būtina sustabdyti planetai iškilusias grėsmes, negalima užkrauti ateinančiai kartai mūsų neišspręstų problemų, – sakė astrologė. – Ar yra nors vienas svarus argumentas, kuris pateisintų tai, kad planetos šviesuoliai įvairiose šalyse vis dar darbuojasi atskirai, nerasdami būdų suvienyti pastangas dėl esminių šviesių žmonijos ir Žemės pokyčių?“

Bičiulių būryjeprie Užgavėnių laužo šaltis nebaisus. Asmeninio archyvo nuotr.

Moko jaunimą

N.G.Wolmer didžiuojasi, kad Kalnuotės bendruomenės žmonės aktyviai darbuojasi „Gyvosios planetos“ asociacijoje, užsiima savanoriškais projektais. Vienas jų – medelių sodinimas. „Esame pasodinę kelis tūkstančius medelių miškuose. Kitas projektas vadinasi „Laimingas vanduo“. Pasirenkame netoli esančius vandens telkinius ir mokinius bei darželius lankančius vaikus mokome pagarbiai elgtis su vandeniu, neteršti jo, aiškiname, kad vanduo yra gyvas, – pasakojo astrologė. – Iš japonų mokslininko Emoto Masaru gavome leidimą išleisti jo knygą vaikams apie vandenį su sąlyga, kad ji bus dalijama nemokamai. Tūkstantį jau išdalijome. Ieškome rėmėjų kitam leidimui.“ Dar vienas projektas – „Apkabinkime žemę gerais darbais“ – moko vaikus kurti naudojant gamtos medžiagas, tausoti visa, kas gyva. Bendruomenės įkūrėja pabrėžė, kad pirmiausia turi duoti aplinkiniams, pasauliui, tik tuomet ir pats gausi. Anot jos, prasminga daryti tai, ką moki geriausiai.

Astrologinės N.G.Wolmer prognozės 2017 metams

Sėkmingiausi šiais metais bus šie periodai: nuo sausio 11 iki 20 dienos; nuo balandžio 2 iki 20 dienos; nuo gegužės 6 iki birželio 20 dienos; nuo rugpjūčio 25 iki rugsėjo 20 dienos; nuo lapkričio 4 iki 18 dienos.

Šiais periodai galėsime veikti efektyviau, sutiksime mažiau kliūčių.

Šiais metais dalis sunkesnių periodų, kaip įprasta, bus susiję su užtemimais. Pirmasis toks periodas prasidės vasario 11 dienos Mėnulio užtemimu ir baigsis vasario 26 dienos Saulės užtemimu. Sunkesnės taip pat gali būti dienos iki ir po užtemimo bei visas tarpsnis tarp užtemimų.

Antras ilgesnis toks periodas bus, kai Saulė judės tuo pačiu Zodiako ženklu kaip ir karminis Mėnulio mazgas Ketu, tai yra Žuvų ženklu. Tai tęsis nuo vasario 18 iki kovo 20 dienos. Tačiau , skirtingai nei užtemimų periodais, kurių poveikį jaus visi žmonės, – šis tarpsnis negatyviau veiks tuos, kurie yra sukaupę sunkios karmos, susijusios su kvaišinimusi, žiaurumu, abejingumu, kenkimu kitiems žmonėms, dvasingumui. Kitiems, turintiems pakankamai atjautos, puoselėjantiems grožį, dvasingumą, šis periodas bus lengvesnis, gali būti net ir sėkmingas.

Dar vienas periodas, susijęs su užtemimais, tęsis nuo rugpjūčio 6 iki 22 dienos.

Kiti periodai, susiję su nepalankiais planetų aspektais arba padidėjusia Lilit įtaka, bus metų pabaigoje.

Taigi, prasti periodai mūsų vidiniam bei emociniam pasauliui, sveikatai bus nuo vasario 10 iki kovo 20 dienos. Kiti periodai, labiau susiję su išoriniais įvykiais, neramumais, bus susiję su vasara bei metų pabaiga.

Rekomenduojami video