Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Apvogtiems ūkininkams labiausiai gaila įdėto darbo

Biržų rajone – gana neįprasta vagystė. Gaižiūnų kaimo ūkininkas Adolfas Jasinevičius pranešė policijai, kad išrauta ir pavogta apie 1500 juodųjų serbentų sodinukų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.

Laukas, iš kurio išvogti sodinukai, yra prie kelio į Vabalninką tarp Kratiškių ir Gaižiūnų kaimų. Lauko nuo kelio nesimato, jį užstoja kalva, tad vagims tai buvo labai patogu. Ūkininko žmona, rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Vida Jasinevičienė pasakojo, kad lauke, kur augo sodinukai, lankėsi prieš dvi savaites, kai kultivavo ir rinko akmenis. Tuomet sodinukai dar buvo. Ūkininkai spėja, kad uogų sodinukus rauti iš durpingos žemės pradėta po paskutinio gausaus lietaus.

Pagal matytą vaizdą buvo akivaizdu, kad darbuotasi ne vieną ir ne dvi dienas arba naktis. Rasta ir paskutinė krūvelė išrautų šviežių, dar neapdžiūvusių sodinukų, palikta greičiausiai po paskutinės nakties „žygio“.

Vagys pasidarbavo apie pusės hektaro plote. A. Jasinevičiaus ūkyje yra apie 100 hektarų sodinukų. Nors išrautas palyginus nedidelis sodinukų plotas, nuostolių yra. Jie sieks per 5000 eurų.

V. Jasinevičienė sakė, kad jiems labiausiai gaila įdėto darbo. Lauke sodinti juodųjų serbentų sodinukai buvo prieš dvejus metus perkelti į plantaciją. Tiek laiko jie čia ir augo, kol patraukė vagišių akį.

Atsodinti išvogtus plotus irgi reikės daug laiko ir darbo sąnaudų. Teks atrinkti, kokia būtent tose vietose buvo sodinukų veislė. Be to, tose vietose, kur sodinukai išrauti ne iš eilės, negalės važiuoti sodinimo mašina, tad darbus teks atlikti rankomis.

Žmonai pritarė ir ūkininkas Adolfas Jasinevičius. Iš patirties jis žino, kad ne tuo pačiu metu sodinti sodinukai auga nevienodai. Tad vagys sugadino dalį plantacijos visam laikui.

„Labai gaila įdėto darbo. Bet jei vadovausimės karma, tai vagių vaikai ir anūkai bus nelaimingi. Be to, kai paliečia tavo nuosavybę, tai atrodo, kad ir tave patį paliečia“, - apgailestavo Adolfas Jasinevičius.

„Sodinukai dabar tokie, kad atrodo labai gražiai. Gali įkišti į vazoną ir parduoti kaip savo“, - jaudinosi jo žmona.

V. Jasinevičienė pabrėžė, kad sodinukų nemokamai duodavo ne tik ūkyje dirbusiems žmonėms, bet ir visiems, kurie kreipdavosi. Jasinevičiai norėjo, kad juodųjų serbentų augintų ir daugiau Vabalninko krašto žmonių. Todėl šis akibrokštas atrodo dar skaudesnis.

V. Jasinevičienė sakė, kad jų uogynuose vagių būta ir anksčiau. Tačiau tokia didžiulė vagystė – pirma per 20 metų jos vyro ūkininkavimo laikotarpį.

„Dirbi, sodini. Labai nemalonu, kad kažkas ateina ir pasiima tavo triūsą“, - apgailestavo V. Jasinevičienė.

Jurgita Morkūnienė

Rekomenduojami video