Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Apleista kaimo pirtis trūnija kelis dešimtmečius: žmones atbaidė viena priežastis

Dar prieš kelis dešimtmečius kaimuose buvo populiarios bendros, didelės pirtys. Jomis galėjo naudotis visi kaimo gyventojai. Viena iš tokių vis dar stovi Matlaukio kaime (Vilkaviškio r.), esančiame visai prie pat sienos su Kaliningrado sritimi. Pakaktų perplaukti Šilupės ežerą ir kitame krante jau pasitiktų svetimos šalies pasieniečiai.

Taigi tuščias ir griūvantis pastatas stovi ant pačio ežero kranto. Grįžtant prie pirties, vietinių žmonių teigimu, ji „Šilupės“ kolūkio iniciatyva pradėta statyti 1980 m. O jau nuo 1983 m. vietiniai gyventojai galėjo ja naudotis. Paradoksalu, tačiau pagal paskirtį ja niekas nesinaudojo, kadangi veikė dar ankstesniais laikais įkurta pirtis, kur lankydavosi vyrai ir moterys. O šis pastatas taip ir liko simboliškai vadinamas pirtimi.

Šiame pastate gyventojai rengdavo įvairias šventes, vestuves, minėjimus. Todėl dažniausiai naudojosi tik didžiausia sale, bet ne baseinu ir pirtimi. Kaip matyti iš nuotraukų, antras pastato aukštas niekada ir nebuvo įrengtas.

O ir kalbinti gyventojai neatsimena, kad kas nors būtų ėjęs maudytis ar kaitintis į čia įrengtą pirtį ar baseiną. Visgi, žmonės apleido šias patalpas ne todėl, kad nenorėjo švęsti ar neturėjo progų. Vietinių gyventojų teigimu, tai lėmė pasienio sienos sustiprinimas, kuomet pradėjo budėti daugiau pareigūnų ir tikrinti gyventojus.

Kadangi pastatas stovėjo prie pat sienos, žmonės buvo nepatenkinti nuolatiniu tikrinimu ir rinkdavosi kitas vietas šventėms. Dairantis po pastatą, matomos tam laikmečiui būdingos spalvos, piešiniai. Tai leidžia nusikelti keliais dešimtmečiais atgal. Taip pradėjęs merdėti pastatas nuo 1994 m. buvo nebenaudojamas ir privatizuotas. Tačiau iki šiol jis taip ir neatgimė.

Greta Ališauskaitė

Rekomenduojami video