Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Antroji šventinių apsipirkimų banga: labiausiai šluoja vaisius ir daržoves

Po didžiojo kalėdinio apsipirkimo lietuviai parduotuves vėl užplūsta metams visiškai priartėjus prie pabaigos, o prieš Naujuosius į gyventojų pirkinių krepšelius gerokai dažniau nei įprastai gula vaisiai ir daržovės, konditerijos gaminiai ir egzotiškos jūros gėrybės. Prekybos tinklo IKI duomenimis, antroji šventinių apsipirkimų banga prasideda gruodžio 29 dieną, o piką ji pasiekia paskutinę metų dieną, kai vidutinis pirkinių krepšelio dydis ženkliai viršija sausio ar lapkričio vidurkį.

„Šventiniu laikotarpiu gyventojai paprastai linkę susiplanuoti du didesnius apsipirkimus - vieną prieš Kūčias ir Kalėdas, kitą - prieš Naujųjų metų sutikimo šventę. Didžiausias pardavimų augimas metų pabaigoje fiksuojamas gruodžio 31 dieną", - sako prekybos tinklo IKI Viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė.

Per Kūčias ir Kalėdas lietuviai labiau paiso tradicijų ir renkasi daugiau Kūčių stalui įprastos silkės, kūčiukų, tradicinių patiekalų ingredientu tampančių aguonų, o prieš Naujųjų sutikimą pastaraisiais metais pirkėjai ypatingą dėmesį skiria vaisiams ir daržovėms, mėsai ir įdomesnėms jūros gėrybėms bei konditerijos gaminiams.

„Vaisių ir daržovių prieš Naujuosius metus lietuviai kiekvienais metais nuperka vis daugiau. Noriai perkami ne tik tradiciškai gyventojų pamėgti bananai, mandarinai ar vynuogės, bet ir ananasai, mangai, avokadai, įvairių rūšių mažieji pomidoriukai, švieži prieskoniniai augalai bei salotų mišiniai", - pažymi B. Čaikauskaitė.

Kita prieš Naujuosius metus stebima tendencija - augantis šviežių konditerijos gaminių poreikis. Žmonės vis labiau linkę juos pirkti jau paruoštus nei gamintis patys namuose.

„IKI pagamintų tortų pardavimai prieš Naujuosius metus išauga maždaug 14 kartų. Populiariausias gyventojų pasirinkimas - tortas su maskarponės sūriu. Taip pat labai mėgstami vaisiniai tortai. Be tortų, prieš šventes ženkliai išauga ir kitų konditerijos gaminių - pyragų, vyniotinių, pyragaičių - paklausa", - sako B. Čaikauskaitė.

Nors prieš Naujuosius gyventojai renkasi daugiau mėsos ir jos gaminių, tačiau žuvis po Kūčių ir Kalėdų, panašu, jiems taip pat dar nebūna atsibodusi. IKI duomenimis, populiariausiu pirkėjų pasirinkimu iš žuvies asortimento išlieka lašiša, upėtakis, karpis ar menkė.

Vis tik, B. Čaikauskaitės teigimu, lietuviai šventiniam stalui vis dažniau renkasi ir išskirtinius bei gurmaniškus produktus - karališko krabo kojas, aštuonkojus, omarus, austres, sepijas ir krevetes.

„Be to, pastebime, kad taupydami laiką pirkėjai vis dažniau renkasi iš anksto paruoštus produktus - marinuotus žuvies pjausnius, salotas. Pavyzdžiui, populiariausių salotų pradavimai prieš šventes išauga net 7 kartus", - pažymi B. Čaikauskaitė.

Prekybos tinklo atstovė taip pat išskiria Naujųjų metų sutikimo šventei artėjant dažniau perkamus sūrius, užkandžius, traškučius, vytintos mėsos gaminius, šaldytus ledus didelėse pakuotėse, konservuotus žirnelius, alyvuoges, kukurūzus, saldumynus, džiovintus vaisus ir riešutus. Šie produktai lietuvių pirkinių krepšeliuose paskutinėmis metų dienomis taip pat atsiduria gerokai dažniau.

Rekomenduojami video