Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Antanas Guoga palieka Liberalų sąjūdį

Laikinai Liberalų sąjūdžiui vadovavęs europarlamentaras Antanas Guoga skelbia paliekantis Liberalų sąjūdį.

„Priėmiau sunkų sprendimą išeiti iš Liberalų sąjūdžio. Jau išsiunčiau prašymą skyriui ir Valdybai dėl išstojimo. Neketinu laikytis įsikibęs postų. Jei kolegos nemato galimybių dirbti kartu, nebūsiu kliūtimi jų tolesniam veikimui“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ antradienį pranešė politikas.

Partijos atstovas spaudai Martynas Čerkauskas BNS sakė, kad antradienį gautas A.Guogos prašymas, kuriame jis informuoja išstojantis iš Liberalų sąjūdžio.

Dokumente nurodoma, kad partiją jis palieka nuo gegužės 17 dienos.

„Tiesą sakant prieš kelias minutes sužinojau tą naujieną, turbūt jo paties reikėtų klausti (pasitraukimo priežasčių - BNS). Ir apskritai pažiūrėti, ar nepersigalvojo dar“, - žurnalistams antradienį sakė Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Aš manau, kad jokio sukilimo nėra, tai yra vieno žmogaus pabandymas išsikovoti sau alkūnėmis platesnes erdves, galbūt kažką pašalinant. Tas žmogus suprato, kad padarė klaidą. O partija jokio sukilimo prieš Antaną Guogą nedarė“, - savo ruožtu patikino partijos vicepirmininkas Eugenijus Gentvilas, prie Vilniaus savivaldybės antradienio popietę su R.Šimašiumi surengęs spaudos konferenciją.

Antradienį Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Gintaras Steponavičius pranešė, kad trečiadienį partijos valdyba planavo spręsti, ar iš jos šalinti laikinąjį vadovą A.Guogą dėl jo prieštaringų pasisakymų.

Pirmadienį A.Guoga pareiškė, kad teisėsaugos duomenys rodo, esą be buvusio liberalų lyderio Eligijaus Masiulio partijoje gali būti ir daugiau žmonių, susijusių su galima korupcine veikla. Jis teigė, kad partijos narius galėjo veikti „mafijos struktūra“. Prieš tai A.Guoga siūlė partijos vadovybę patikrinti melo detektoriumi, atlikti partijos veiklos auditą, surengti visuotinius partijos pirmininko rinkimus.

A.Guoga kaip partijos pirmasis vicepirmininkas laikinuoju vadovu tapo praėjusią savaitę, kai iš pirmininko pareigų pasitraukė įtarimų dėl kyšio ėmimo sulaukęs ligšiolinis liberalų vadovas E.Masiulis.

Teisėsauga tiria įtarimus, kad koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis galėjo perduoti E.Masiuliui 106 tūkst. eurų kyšį. Teismas leido suimti R.Kurlianskį 20-čiai parų, jam pateikti įtarimai didelės vertės prekybos poveikiu ir stambaus masto papirkimu.

Birželio 11 dieną Liberalų sąjūdžio valdyba nusprendė šaukti neeilinį partijos suvažiavimą, kuriame būtų išrinktas naujasis vadovas.

 

 

Rekomenduojami video