Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ant prekystalių – pirmosios lietuviškos braškės

Ant prekystalių jau galima rasti ir pirmųjų ne tik Lietuvoje, bet net mūsų krašte užaugintų braškių. Tiesa, jų kainos kiek kandžiojasi, tačiau šalia esantys prekybininkai siūlo perpus pigesnes lenkiškas braškes. „Jaunatvės“ turgelyje prekybininkai atviri – pasako, kurios uogos yra mūsiškės, o kurios atvežtinės. Tad pirkėjams belieka pasirinkti: nori pirkti pigesnę užsienietišką ar daug brangesnę vietinę produkciją.

Prieš kelias dienas

„Lietuviškų, o tiksliau – Kėdainių krašte užaugintų braškių į turgelį buvau atvežusi prieš keletą dienų. Tiesa, labai nedaug. Už pirmąjį šiųmečių braškių kilogramą prašiau 8 eurų. Po to nusileidau iki 7 eurų. Dabar braškių turiu kiek daugiau, tad už jas prašau 5 eurų, o mažesnių galiu parinkti ir už 4 eurus“, – tiesiai šviesiai išdėstė ne vieną dešimtmetį braškėmis turguje prekiaujanti moteris.

Ji neslėpė, kad ankstyvąsias braškes auginti nėra lengva. Jos auga šiltnamyje, ir dar po specialiomis plėvelėmis, tad investicijų reikia nemažai.

Perpus pigiau

O štai šalia moters iš autobusiuko prekiaujantys vyriškis buvo atviras. Jis teigė neturintis ko slėpti.

„Taip, braškės yra lenkiškos. Bet taip pat skanios, gražios uogos. Štai, pažiūrėkite patys. Ir už jų kilogramą prašau 3 eurus. Žmonės perka, nes jos yra pigesnės. Žinokit, prekeiviai neslepia, bent jau čia, Kėdainiuose, juk įgudusi pirkėjo akis atskiria lenkišką, daug tamsesnę braškę“, – atviravo prekybininkas.

Yra įvairių

Paklausus, o kokias – lietuviškas ar lenkiškas – braškes visgi renkasi kėdainiečiai, prekybininkai susimąstė.

„Yra visokių tų pirkėjų. Yra ir tokių, kurie ateina ir net kainos neklausia. Yra tokių, kurie ieško pačių pigiausių. Yra tokių, kurie nori tik lietuviškos prekės. Bet visgi daugiausia parduodame lenkiškų braškių, reiškia kėdainiečiams svarbiausia yra kaina“, – apibendrino „Jaunatvės“ turgelio prekybininkai.

Rekomenduojami video