Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Agrowill Group“ turi planų eksportuoti šienainį

Prie ekologiškos žemdirbystės pereinanti viena didžiausių Lietuvoje žemės ūkio grupių „Agrowill Group“ turi planų į Kiniją eksportuoti šienainį. Grupės valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius sako, kad bandomąsias partijas numatoma išsiųsti ne anksčiau kaip po pusmečio, tačiau viskas priklausys nuo leidimų.

„Turime tokių planų, nes sėjomainoje dalis žemių bus užsėta žolėmis. Tiek žalėsių grupei savo reikmėms bus per daug, patys visko nesunaudosime. Kinijoje pieno ūkių plėtra vyko pakrantės zonose, kur uostai, kur gyvena daug gyventojų, ir jiems pašarų gyvuliams trūksta. Mes nebūtume pirmieji: kinai pašarus importuoja iš JAV, Naujosios Zelandijos, Australijos, tačiau ieškome būdų, kaip geromis sąlygomis parduoti savo produktą“, - BNS sakė K.Juščius.

Šienainis yra pavytinta ir fermentuota žolė, naudojama kaip pašaras gyvuliams.

K.Juščiaus teigimu, grupės atstovai patys ieškojo eksporto galimybių į Kiniją, susitiko su galimais pirkėjais.

„Laukia gana ilgos procedūros, tuo labiau, kad tai bus dviejų šalių – Lietuvos ir Kinijos pareigūnai. Manau, jei darbai vyks sklandžiai, anksčiausiai bandomosios šienainio partijos į Kiniją bus išsiųstos ne anksčiau kaip po pusmečio, o be pabandymo apie konkretesnes eksporto apimtis yra per anksti kalbėti“, - sakė K.Juščius.

„Agrowill Group“ dirba apie 23,5 tūkst. hektarų žemės.

Kita Lietuvos įmonė, į Kiniją planuojanti eksportuoti šienainį, yra Skuodo rajone įsikūrusi „My Land LT“, kuri gamina šienainį, šiaudų granulių kraiką. Įmonė siūlo gaminius, reikalingus sportiniams ir kitiems arkliams prižiūrėti. Su „My Land Lt“ direktoriumi Justinu Baltuška BNS nepavyko susisiekti.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius BNS patvirtino, kad tartis dėl šienainio artimiausiu metu atvažiuoja Kinijos ekspertai.

Rekomenduojami video