Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Achema“ šiemet pagamins mažiau trąšų

Jonavos trąšų gamintoja „Achema“ šiais metais dėl vasarą planuojamų remonto darbų turėtų pagaminti mažiau produkcijos, sako įmonės vadovas. Pasak Ramūno Miliausko, dėl neįprastai šalto pavasario trąšų paklausa mažėja, tačiau tikimasi, kad metų pabaigoje pardavimai kils.

„Šių metų pavasaris tikrai yra netipinis, kokio bent 10 metų tikrai neturėjome. Pirmąjį metų ketvirtį mes visad dirbdavome pilnu pajėgumu ir užsidirbdavome didžiąją dalį pelno. Šiemet taip nėra. Bet mes tikimės, kad trečiojo ketvirčio pabaiga, ketvirtasis ketvirtis bus sėkmingesnis ir pagal trąšų pardavimus. Šiemet trąšų turėtume pagaminti mažiau, bet dėl to, kad šiemet remontuosime amoniako cechą, kurio pernai neremontavome, taip pat numatytas kito amoniako cecho įrenginio atnaujinimas ir rekonstrukcija“, - BNS sakė R.Miliauskas.

Praėjusiais metais „Achema“ pagamino 2,6 mln. tonų produkcijos - 13 proc. daugiau nei 2014 metais (2,3 mln. tonų).

„Pernai pagaminome arti rekordiško kiekio produkcijos. Tai lėmė trąšų rinkos atsigavimas ketvirtąjį ketvirtį ir tai, kad sugebėjome sutrumpinti savo gamybinių padalinių remontus. (...) Galima sakyti, kad šiuo metu dirbame apie 85 proc. pajėgumu. Pernai tokiu laiku dirbome 100 proc. pajėgumu, tačiau ūkininkai Lietuvoje ir Baltijos šalyse tik dabar išeina į laukus, pradeda tręšti“, - kalbėjo „Achemos“ vadovas.

Anot jo, mažesnius trąšų pardavimus lems ir tai, kad pernai ūkininkai fiksavo rekordinį grūdų derlių ir per metus nespėję visko parduoti, pradėjo juos saugoti ir laukti grūdų kainų augimo.

„Tradiciškai visada ūkininkai į naujus metus žengia tuščiais sandėliais, bet šiemet taip neatsitiko, šiemet apie pusę jų nuimto derliaus liko sandėliuose. Tai įtakoja ir grūdų kainų kritimas, ūkininkai nenorėjo pigiai pardavinėti. Matome, kad šių metų rudenį turėsime ne vieno sezono, o pusantro sezono derlių. Tai mums nėra palanki situacija, kadangi sandėliai užkrauti produkcija, o ne mūsų trąšomis. Patys ūkininkai dabar atsargiau perka trąšas, stebi rinką, laukia kainų kritimo. Kol kas dar vyksta pikinis trąšų pirkimas, bet po mėnesio pirkimas atslūgs ir bus tam tikras sąstingis“, - aiškino R.Miliauskas.

Lietuvoje „Achema“ parduoda apie 18-19 proc. produkcijos ir užima apie 63 proc. rinkos, o likusią dalį eksportuoja į Vokietiją, Lenkiją, Prancūziją ir Skandinavijos šalis. R.Miliausko teigimu, pasaulinėje trąšų rinkoje stebimas agresyvus JAV bei Kinijos gamintojų įsitraukimas.

„Anksčiau JAV ilgą laiką buvo trąšų importuotojai, o dabar ten atsiradus skalūnų dujoms, jie atnaujina savo gamyklas, stato naujas ir op truputėlį tampa eksportuotojais. Agresyviu žaidėju išlieka Kinija, tačiau jų agresyvumas išsilaiko dėl valstybės subsidijų. Žiūrint ateities vizijas daug kas prognozuoja, kad trąšų poreikis ir suvartojimas kils, bet taip pat augs ir gamyba, todėl bus pagaminama daugiau nei yra poreikis. Tai reiškia, kad konkurencinė kova taps agresyvesnė“, - kalbėjo Jonavos trąšų gamintojos vadovas.

R.Miliausko teigimu, „Achema“ neseniai eksportavo nedidelį kiekį trąšų į Ukrainą.

„Po daugelio metų eksportavome nedidelį kiekį į Ukrainą, kadangi Rusija neeksportuoja, dėl politinio nestabilumo gamyklos Ukrainoje uždarytos. Mes nematome, kad ten būtų labai perspektyvi rinka ir ten bus galima plėstis, bet nedidelį kiekį eksportuoti galima“, - sakė įmonės vadovas.

Koncerno „Achemos grupė“ valdoma „Achema“ pernai gavo 562,6 mln. eurų pajamų - 6 proc. daugiau nei 2014 metais, kai jos buvo 530,5 mln. eurų. Įmonės ikimokestinis pelnas per metus padidėjo 55,2 proc. iki 73,4 mln. eurų.

Pernai „Achema“ investavo 10,8 mln. eurų, pradėjo naudoti 20 mln. eurų vertės naują azoto rūgšties agregatą. Per kelerius metus įmonė numato investuoti beveik 75 mln. eurų - šiemet pradės modernizuoti du amoniako cechus, naujų gamybos linijų statybą.

Rekomenduojami video