Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A.Butkevičius pienininkų problemas ketina aptarti su J.C.Junkeriu

Premjeras paneigė Žemės ūkio rūmų pirmininko informaciją, neva Algirdas Butkevičius pažadėjo paramos pienininkams gauti iš Europos strateginių investicijų fondo, įkurto Europos Komisijos (EK) vadovo Jeano-Claude'o Junckerio (Žano Klodo Junkerio) iniciatyva ir vadinamo Junkerio planu. A.Butkevičius pareiškė, jog jis tokio pažado nedavė, nes Junkerio planas skirtas infrastruktūros projektams finansuoti.

Tačiau premjeras žada su J. C.Junckeriu aptarti pieno gamintojų problemas ir ieškoti būdų, kaip EK galėtų padėti kompensuoti pieno gamintojų patiriamus nuostolius.

„Artimiausiu metu yra tikslas susitikti su Europos Komisijos prezidentu ponu Junkeriu ir šitą informaciją perduoti, kad Lietuvos pieno gamintojai  tarp visų Europos Sąjungos pieno gamintojų yra patyrę didžiausius nuostolius ir būtų gerai, kad nelauktų birželio mėnesio, o šis klausimas būtų sprendžiamas daug anksčiau. Ir spręstų ne vien tik Lietuvos atžvilgiu, bet visų trijų Baltijos valstybių atžvilgiu, kaip būtų galima padėti padengti patirtus nuostolius“, - po Vyriausybės posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Po susitikimo su premjeru Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas BNS sakė, jog A.Butkevičius pažadėjo pinigų iš Junkerio plano. Pastarasis sakė, kad A. Stančikas tikriausiai sumaišės sąvokas.

A.Butkevičius teigė, jog ketvirtadienį su eurokomisaru Philu Hoganu, atsakingu už žemės ūkį, ketina kalbėtis apie finansinę paramą žemdirbiams. Jo teigimu, tik Lietuvos pieno gamintojų asociacijos vadovas Jonas Vilionis susitikime reikalavo, jog žemės ūkio ministrė atsistatydintų, tačiau pats A.Butkevičius tam pagrindo nemato.

Trečiadienį maždaug 2 tūkst. žemdirbių surengė Vilniuje piketą ir reikalavo ne tik finansinės pagalbos, bet ir žemės ūkio ministrės atsistatydinimo. Virginija Baltraitienė teigė atsistatydinti neketinanti, o ūkininkams patarė kooperuotis arba patiems perdirbti pieną - tik tokiu atveju jų pajamos esą padidės.

Rekomenduojami video