Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
A. Butkevičiaus liepimu – planas alkoholizmui stabdyti

Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus vadovaujamas Ministrų kabinetas apsvarstė papildomus veiksmus, kurių būtina imtis alkoholio vartojimui šalyje stabdyti, rašoma vyriausybės pranešime spaudai. 

„Iki vasario 15 dienos turi būti parengtas tarpinstitucinis Veiksmų planas alkoholio vartojimo problemoms spręsti – toks sprendimas priimtas šiandien pasitarime. Įgyvendinant šį planą 2016 m. turi dalyvauti Sveikatos apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo ir mokslo, Vidaus reikalų, Susisiekimo, Ūkio, Teisingumo, Krašto apsaugos, Kultūros ministerijos bei Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės, Kūno kultūros ir sporto departamentai“, – sako vyriausybės vadovas A. Butkevičius.

Premjero teigimu, pastarojo laiko įvykiai liudija, kad skaudžios alkoholio vartojimo pasekmės palietė visus valstybės valdymo sektorius, todėl šiai problemai spręsti telkiamos įvairios šalies institucijos.

Ministras pirmininkas taip pat atkreipė dėmesį, kad kovai su alkoholio vartojimu bus skiriamas didesnis finansavimas ir tam bus panaudotos iš akcizo mokesčio surinktos lėšos. Šiemet Valstybiniam visuomenės sveikatos stiprinimo fondui skirta 1,3 mln. eurų, kurie bus skirti visuomenės sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veikloms, įskaitant prevencinius projektus, mokslinius tyrimus ir socialinę reklamą.

Vyriausybės pasitarime pabrėžta, kad šiandien alkoholio vartojimas ir jo pasekmės negali būti siejamas tik su netinkamai organizuota prevencija ar nepakankamai išplėtotomis gydymo paslaugomis. Būtina įsisąmoninti, kad visi ūkio sektoriai turi būti atsakingi už šios problemos sprendimą, sveikatos sektorius, net ir teikdamas aukščiausio lygio sveikatos priežiūros paslaugas, negali išspręsti tų socialinių ir ekonominių problemų, kurios lemia psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą.

Visuomenės sveikatos interesą reikia pripažinti prioritetiniu, net jei tai tiesiogiai apsunkintų verslo sąlygas ar tariamai ribotų žmogaus teises – tokiai klausimą vyriausybės pasitarime pristačiusios sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės nuomonei pritarė kiti Ministrų kabineto nariai.

Pagal pirmadienį priimtą vyriausybės protokolinį nutarimą visos minėtos institucijos iki 2016 m. vasario 1 d. turi pateikti Sveikatos apsaugos ministerijai savo siūlomas priemones Veiksmų planui alkoholio vartojimo problemoms spręsti.

Veiksmų planą Sveikatos apsaugos ministerija turi parengti iki 2016 m. vasario 15 d. Jame būtina numatyti konkrečias, moksliškai pagrįstas ir efektyvias priemones, užtikrinant glaudų tarpinstitucinį bendradarbiavimą visose srityse. Priemonės turi būti įgyvendintos 2016 metais.

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė teigė, kad siekiant mažinti alkoholio vartojimą, iš pradžių reikia parengti trumpalaikį planą šiems metams, kokių priemonių imtis.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, kad svarstyti galima visas priemones, bet reikia ieškoti esminių priežasčių. Pasak jo, įtakos dideliems alkoholio suvartojimo mastams Lietuvoje turi ir socialinis saugumas.

Rekomenduojami video