Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
11 mln. eurų parama pieno gamintojus gali pasiekti liepą-rugpjūtį

Lietuvos pieno sektoriui išgyvenant krizę, žemės ūkio ministrė teigia, kad vasarą pieno gamybos nedidinsiantiems ūkininkams liepą arba rugpjūtį gali būti išmokėta dar 11 mln. eurų paramos iš valstybės biudžeto.

„Dabar laukiame gegužės mėnesio pieno gamybos rezultatų. Tuos pinigus mokėtume po 2-3 mėnesių, tai yra arba liepą, arba rugpjūtį, bet turime pažiūrėti, kaip sekasi valdyti tą gamybą. Dėliojame tas taisykles, bet neturime tų gegužės duomenų“, - BNS kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Jos teigimu, išnagrinėjus gegužės mėnesio pieno gamybos rezultatus, bus galima spręsti, kuriems ūkininkams mokėti papildomą paramą Kol kas svarstoma 11 mln. eurų mokėti per du kartus, lėšų gavimo klausimas dabar derinamas su Finansų ministerija.

Balandžio pradžioje Kaune viešėjęs už žemės ūkį atsakingas eurokomisaras Philas Hoganas (Filas Hoganas) pranešė, jog Europos Komisija (EK) uždegė „žalią šviesą“ valstybei papildomai paremti pieno gamintojus, kiekvienam skiriant papildomai iki 15 tūkst. eurų, jei nebus didinama arba bus mažinama pieno gamyba vasarą.

V.Baltraitienė anksčiau minėjo, kad ši parama sieks apie 20 mln. eurų. Ministrė pirmadienį teigė, kad dėl likusios - maždaug 9 mln. eurų - paramos dalies su Finansų ministerija teks derėtis atskirai, nes tam nėra numatytų lėšų biudžete.

„Pirminė 11 mln. eurų suma yra suderinta su Finansų ministerija, bet turime galutinai priimti nutarimą. Jis yra ruošiamas, kaip ir paramos schemos taisyklės. Birželio mėnesį vyksta derinimas“, - teigė ministrė.

Ji negalėjo atsakyti, kada tiksliai bus patvirtinta pieno paramos schema. Be to, ministrė teigė, kad birželio 15 dieną Vyriausybėje turėtų būti patvirtintas 17,2 mln. eurų tiesioginių išmokų iš valstybės biudžeto mokėjimas.

V.Baltraitienės teigimu, birželio 27 dieną ir liepos 8 dieną vyksiančiuose Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio tarybos posėdžiuose gali paaiškėti, ar Lietuvos pienininkai gaus papildomos paramos šiais metais.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) gegužės-birželio mėnesiais išmokėjo 18 mln. eurų nacionalinės paramos ūkininkams už jų laikomas karves.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, šiemet bendra parama pieno ūkiams sieks 65,1 mln eurų. Skaičiuojama, kad dėl pasaulinės pieno krizės ir žemų supirkimo kainų pieno gamintojai pernai prarado apie 75 mln. eurų pajamų.

Rekomenduojami video