Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Fotografė Kristina Grigaliūnienė: „Meilė fotografijai gimė Ukmergėje“

Ukmergėje gyvenančios ir kuriančios fotografės Kristinos Grigaliūnienės daryti tėčio ir močiutės fotoportretai antrus metus pateko į tarptautinio fotografijos konkurso 35AWARDS katalogą.

Konkurse dalyvavo per 100 tūkst. fotografų iš 173-ijų šalių, buvo atsiųsta 418 tūkst. nuotraukų.

„Kai fotografuoju savo malonumui, negalvoju apie rezultatą. Patekus tarp laureatų patyriau nepaaiškinamą džiaugsmą, kuriuo norėjau dalintis su šeima, pasijaučiau įvertinta, suprasta ir išgirsta“, – pasakojo Kristina, geriau žinoma kaip Keyste Photography.

Jos kelias link fotografavimo prasidėjo nuo miesto, kuris ją įkvepia, – Ukmergės. Kristina čia augo, mokėsi, ieškojo, tyrinėjo. Pasak jos, Ukmergė įkvepia. Būtent savo gimtajame mieste fotografė išmoko matyti grožį paprastuose dalykuose.

„Mano kelias link fotografavimo buvo beprotiškai gražus, spalvotas, pilnas ieškojimų ir kūrybos.

Pamenu kaip prieš 15 metų, pirmą kartą pasiskolinau tėčio fotoaparatą, net nesuprasdama, kad tai bus visko pradžia. Paėmusi jį, kasdien po mokyklos bėgdavau į lauką ieškoti įdomių kampų. Fotografuodavau viską: saulę, šerkšną, peizažus, žmones, gyvūnus.

Po kurio laiko pasirodė, kad atradau save fotomanipuliacijose – tai vaizdų keitimas „Photoshop“ programa, kuri skirta profesionalams ir mėgėjams redaguoti vaizdus bei nuotraukas. Prasidėjo beprotiškai gražus laikas, kai programa galėjau kurti pasaulį tokį, kokį matau tik aš!“ – pasakojo Kristina.

Vėliau ji panoro dalintis fotografijomis ir pradėjo ieškoti, kur tai galima padaryti. Atradusi lietuviškus fotografijos puslapius efoto.lt ir fotokudra.lt, juose talpindavo nuotraukas. Abiejuose puslapiuose ji buvo nominuota aukščiausiu įvertinimu.

„Man, kaip vaikui, tai buvo didžiausias palaikymas, o kur dar parodos, konkursai, kuriuose trejus metus iš eilės buvau atrasta kaip „Jaunasis talentas“! Buvau tokia laiminga, kad atradau savo kelią ir turėjau tiek daug palaikymo“, – pasakojo fotografė.

Pradėjusi nuo peizažų fotografavimo, šiuo metu K. Grigaliūnienė atsidavusi žmonių fotografavimui: įamžina juos įvairiose šventėse ar namų aplinkoje.

„Visuomet labai jaudinuosi prieš fotosesijas: namuose negaliu rasti sau vietos, o namiškiai negali su manimi susikalbėti. Tačiau, vos tik nuvažiuoju į fotosesijos vietą ir paimu į rankas fotoaparatą, visas jaudulys akimirksniu dingsta. Jaučiuosi rami, užtikrinta ir pasiruošusi nuotykiams“, – pasakojo kartu su žmonėmis istorijas kurianti Kristina.

Paklausta, kas ją įkvepia, šyptelėjo: „Šviesa. Žmonės. Gamta. Spalvos. Dabar, auginant dukrą, užtenka tik jos šypsenos ir jau esu įkvėpta sukurti jai gražių prisiminimų. Dažnai sau sakau: kartais reikia tiek nedaug, kad galėtum kurti.“

Šiuo metu Kristina kuria ir gyvena Ukmergėje, čia augina dukrytę, domisi kulinarija, mada bei interjeru.


Chrisija KVIETKAUSKIENĖ

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Rekomenduojami video