Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
100-ąjį gimtadienį švęsianti senolė ne tik moka gausybę dainų, bet ir yra krepšinio fanė

Rugpjūčio 5-ąją 100-ąjį jubiliejų minėsianti kraštietė Jadvyga yra tikras fenomenas. Moteris kasdien dainuoja dainas, gieda giesmes, deklamuoja eilėraščius, skaito eiles. Ji prisimena visus jaunystėje išmoktus eiliuotus tekstus. Negana to, garbaus amžiaus senjorė yra aistringa krepšinio fanė. 

Gyvena senelių namuose

Kėdainių rajono Krakių miestelyje esančiuose Švenčiausiosios Mergelės Marijos senelių globos namuose Jadvyga apsigyveno prieš ketverius metus. Iki tol moteris gyveno Šėtoje.

Jadvyga baigė Lančiūnavos technikumą, kuriame įgijo zootechnikės specialybę. Tačiau pagal specialybę darbo nebuvo, tad moteris įsidarbino pieninėje, kur visą gyvenimą sunkiai dirbo.

Susilaukė penkių vaikų

Moteris susilaukė penkių vaikų. Gyvenimas nelepino – vyras nebuvo geras, pabėgo, moterį su vaikais paliko vieną.

Sunkiai dirbdama, vargdama Jadvyga ne tik vaikus užaugino, bet ir namą sugebėjo pasistatyti.

Deja, bet iki šių dienų gyvos yra tik dvi senjorės dukros – viena gyvena Druskininkuose, kita – Vilainiuose. Su viena dukterimi moteris dažniau pasišneka, su kita – mažiau.

Tikisi susibūrimo

Tačiau garbaus amžiaus moteris viliasi, kad šeima ir vėl susiburs, mat Šėtos parapijos klebonas kunigas Robertas Gedvydas Skrinskas pažadėjo, jog ilgaamžės šimtmečiui paminėti bus aukojamos šventosios Mišios. Senjorei giedos bažnyčios choras.

Moteris kasdien dainuoja dainas, gieda giesmes, deklamuoja eilėraščius. Ji prisimena visus jaunystėje išmoktus eiliuotus tekstus. Negana to, garbaus amžiaus sulaukusi senjorė yra aistringa krepšinio fanė. Aut. past.

O su bažnyčia moteris taip pat buvo visą gyvenimą – ji daug metų pati giedojo Šėtos bažnyčios chore. Nuo jaunų dienų ji dainuoja dainas, gieda giesmes, deklamuoja eilėraščius, skaito eiles.   

„Jadvyga labai mėgsta dainuoti, ji moka begales dainų, begales eilėraščių ir įvairiausių tekstų. Jos atmintis yra tokia gera, kad tekstus eiliuoja ar dainas dainuoja nesuklysdama, o juk jai beveik šimtas metų! Tokio amžiaus žmogui taip protauti, mąstyti ir prisiminti yra tikrai labai retas dalykas. Tuo aš labai džiaugiuosi ir vis skatinu ją nesustoti“, – moters talentu žavisi Aldona Tamošaitienė, ilgametė globos namų vedėja.

Sužavėjo tūkstančius

Jadvygos atmintis ir talentas sužavėjo tūkstančius – senelių namų vedėjos filmuotus Jadvygos pasirodymus žiūri ir jauni, ir vyresni. Žmonės iš visos Lietuvos negaili senolei pagyrų.

Jadvygos aplankyti buvo atvykęs ir Šėtos kunigas R. G. Skrinskas.

Jadvygos istorijų ir eilių klausėsi net ir iš Vilniaus atvykę istorikai bei mokslininkai.

„Jadvyga kalbėjo aiškiai, viską dėstė rišliai, gal tik į pokalbio pabaigą kiek pavargo. Bet tikrai ji stebina aplinkinius, o aš vis raginu ją dainuoti, deklamuoti.

Ji kas rytą pradeda eilėmis, dainomis, o aš apkabinu, pabučiuoju, pagiriu. Kiek nedaug to vyresnio žmogaus širdelei tereikia“, – šypsosi A. Tamošaitienė.

Žmogus – fenomenas

A. Tamošaitienė sako tiesiai šviesiai – ji tokį žmogų kaip Jadvyga sutinka pirmą kartą gyvenime.

„Būdama beveik šimto metų ji aiškiai kalba su artimaisiais. Nors pokalbiai telefonu būna ilgi, tačiau ji pamena apie ką kalbėjo pokalbio pradžioje.

Kodėl jos tokia gera atmintis? Niekas nežino. Visi žino, kad ji sunkiai visą gyvenimą dirbo, labai stengėsi, daug vargo matė“, – atskleidė globos namų vedėja.

Aistringa krepšinio fanė

Beje, senjorė stebina visus ir kitu savo pomėgiu. 99-erių metų senolė žiūri futbolą ir krepšinį. Moteris yra tikra krepšinio fanė.

„Jeigu rodo kokį serialą per vieną kanalu, per kitą – krepšinį, tai Jadvyga būtinai žiūrės krepšinį. Ji yra krepšinio fanė, stebi rezultatus, palaiko komandą.

Ji krepšinį žiūri ir savo kambaryje, ir mūsų bendrame kambaryje, mat čia yra labai didelis televizorius.

Kai vyksta krepšinio varžybos, Jadvyga atsisėda arčiau televizoriaus, kad geriau rezultatus matytų“, – šypsosi senjorų globėja.

Gyvena bendrystėje

Švenčiausiosios Mergelės Marijos senelių globos namuose gyventojai gyvena bendrystėje – kartu švenčia šventes, užsiima edukacine veikla.

„Jadvyga dažniausiai sėdi lovoje, tačiau jeigu mes, dvi darbuotojos, padedame, ji puikiai nueina prie stalo. Viena eiti bijo, nedrąsu, nenori susižeisti. Padedame, kiek tik galime. Skatiname, kad judėtų, mąstytų, kad kiekviena jos diena būtų kuo gražesnė“, – dėsto A. Tamošaitienė.

Senelių globėja

Ilgametė Krakių miestelio senjorų globos namų vedėja A. Tamošaitienė yra tikra senelių globėja, kuri atiduoda visą save, kad senelių dienos būtų kuo šviesesnes. Tokių atsidavusių žmonių yra labai mažai. Ne tik aplinkiniai, bet ir pati A. Tamošaitienė žino, kad šis darbas jai yra ir pašaukimas, ir gyvenimo prasmė.

„Aš čia atradau save. Man patinka seni žmonės. Patinka būti su jais. Patinka jų dienas daryti laimingesnes, gražesnes.

Manau, kad tai yra mano pašaukimas ir kitur savęs nebeįsivaizduoju“, – atsidūsta Kėdainių krašto žmonėms dėl savo gerų darbų puikiai žinoma A. Tamošaitienė.

Rekomenduojami video