Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
V.Kučinskas neigia „Arvi kalakutų“ sunkumus

BNS naujienų agentūra skelbia, kad verslininko Vidmanto Kučinsko valdomos įmonių grupės „Arvi ir ko“ kalakutienos produktų gamybos ir prekybos bendrovė „Arvi kalakutai“ viliasi, jog šių metų veikla bus pelninga ir ji sėkmingai susiderės su bankais dėl paskolų pratęsimo, nes kitaip kiltų grėsmė bendrovės veiklos tęstinumui. Pats verslininkas atkerta, kad šis pranešimas rodo elementarų finansinį neišprusimą, nes kalakutų verslo rezultatai puikūs ir tai viena iš stabiliausiai veikiančių grupės įmonių.

Vyksta derybos

BNS rašo, kad Registrų centrui pateiktoje 2015 metų ataskaitoje bendrovė nurodo, jog jos trumpalaikiai įsipareigojimai gruodžio pabaigoje viršijo trumpalaikį turtą 3,463 mln. eurų, o sukaupti nuostoliai buvo 6,366 mln. eurų.

„Vadovybė 2016 metais planuoja uždirbti apie 1,359 mln. eurų grynojo pelno, ir tai padės sugeneruoti pinigų srautus trumpalaikiams įsipareigojimams padengti. Prognozuojami pinigų srautai yra pakankami einamiesiems įsipareigojimams padengti su prielaida, kad vadovybei sėkmingai pavyks susitarti su bankais dėl paskolų refinansavimo ir palankesnių kreditavimo sąlygų“, – rašoma dokumente.

V.Kučinskas šį dokumentą paaiškina – trumpalaikiai įsipareigojimai yra apyvartinės lėšos. Jei nori daugiau parduoti, reikia daugiau pinigų, pavyzdžiui, produkcijai tiekti prekybos centrams, kurie atsiskaito po dviejų mėnesių. Norint didinti tokio tipo pardavimus, reikia ir daugiau skolintis, tačiau rizikos nėra. Visas tiekimas su atidėjimu apdraustas. Jei trumpalaikės paskolos būtų sumažintos, grupė ieškotų kitų finansavimo šaltinių arba keistų pardavimo strategiją. Apie jokią grėsmę veiklai negalima net kalbėti.

Pinigus skolina

Pasak verslininko, „Arvi kalakutai“ – viena iš grupės įmonių, turinčių mažiausiai paskolų. „Kai prašom pinigų, bankai jų duoda, nes tai finansiškai sveika įmonė“, – pranešimu stebisi V.Kučinskas.

Bendrovės nuotr.

Kaip skelbia BNS, „Arvi kalakutų“ 2015 metų veiklą auditavusi bendrovė „BDO auditas ir apskaita“ teigia, jog jai kyla abejonių dėl grupės veiklos tęstinumo.

Bendrovės ataskaitoje nurodoma, kad jos finansinės skolos 2015 m. pabaigoje siekė 11,2 mln. eurų, iš kurių 3,8 mln. eurų – kredito linijos, 4,7 mln. eurų – ilgalaikės skolos susijusioms šalims, 2,1 mln. eurų – faktoringo įsipareigojimai. Teigiama, kad paskolų palūkanų norma 2014–2015 m. svyravo nuo 4 iki 6 procentų.

Dirbo pelningai

Pagrindiniai „Arvi kalakutų“ grupės kreditoriai yra DNB ir Šiaulių bankas. „Kiekvienas auditorius užduoda standartinį teorinį klausimą: kas nutiktų, jei bankai staiga nustotų finansuoti bendrovę. Tai ne realus, bet teorinis ir mažai tikėtinas scenarijus. Kaip minėjau, jei taip nutiktų, šiek tiek pakeistume veiklos strategiją. Bankrotu nekvepia“, – dėsto V.Kučinskas.

Pernai „Arvi kalakutai“ gavo 27,039 mln. eurų konsoliduotųjų pajamų – 56 proc. daugiau nei 2014 m. (17,334 mln. eurų), jos grynasis pelnas per metus padidėjo 76,7 proc. – iki 471,3 tūkst. eurų.

Pagrindinė įmonių grupės bendrovė „Arvi kalakutai“ pernai pardavė beveik 7 tūkst. tonų produkcijos už 17 mln. eurų, iš kurių Lietuvoje – 5,2 tūkst. tonų už 11,7 mln. eurų, užsienyje – 1,8 tūkst. tonų, gauta 5,4 mln. eurų pajamų.

Strigtelėjimas su runkeliais

Kaip rašė „Valstiečių laikraštis“, kitos įmonių grupės bendrovės kartais susiduria su sunkumais. Marijampolės cukrinių runkelių fabrikas vėlavo atsiskaityti su žemdirbiais – sausį dar buvo neaišku, ar ūkininkai šiemet imsis auginti runkelius, tačiau gamykla milijonines skolas išmokėjo.

Marijampolės UAB „Arvi cukrus“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Audrius Ambraziejus pavasarį teigė, kad šiemet sudarytos cukrinių runkelių pristatymo sutartys su augintojais turėtų užtikrinti ilgą, keturių mėnesių, sezoną. Taip pat perdirbėjai su augintojais susitarė, kad papildomai bus supirkta ir iki 10 proc. virškvotinių cukrinių runkelių, o tai leis ūkininkams gauti daugiau pajamų.

„Susitarto cukrinių runkelių kiekio tikrai užteks kvotai, kuri yra 26 tūkst. tonų baltojo cukraus, įvykdyti. Taip pat gaminsime ir virškvotinio cukraus, kurio tikimės pagaminti 14 tūkst. tonų“, – sakė Marijampolės cukraus fabriko atstovas.

Įmonių grupės savininkas tikina, kad tuo metu gamyklos padėtis nebuvo tragiška. „Ūkininkai turbūt jau užmiršo, kad dažnai su jais atsiskaitydavome tik kito sezono pradžioje. Šiemet už derlių sumokėta kur kas anksčiau. Šiandien fabrikas sezonui rengiasi be jokios finansinės įtampos“, – optimistiškai vertina V.Kučinskas.

„Arvi kalakutų“ savininkė yra įmonių grupė „Arvi ir ko“, vienijanti 22 trąšų, pašarų ir cukraus gamybos, mėsos perdirbimo, gyvulinės kilmės atliekų utilizavimo ir krovinių ekspedijavimo įmones Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje, Rumunijoje, Ukrainoje ir Kroatijoje.

Pasak ekspertų, auditoriams gali sukelti įtarimų tai, kad kai kurios grupės įmonės, pavyzdžiui „Arvi fertis“, kuri nuolat bylinėjasi dėl skolų, ir „Arvi cukrus“, kuriai taip pat pateiktas ne vienas ieškinys, Registrų centrui neteikia finansinių ataskaitų, tad įvertinti, kokia reali vienos ar kitos susijusios įmonės būklė, gana sudėtinga.

Sezonas prasidės laiku

Bendrovės nuotr.

Mindaugas Krunkaitis, kooperatyvo „Suvalkijos cukriniai runkeliai“ vadovas

Žinia apie galimas „Arvi kalakutų“ bėdas netikėta, nes ši bendrovė viešai buvo vertinama kaip sėkminga grupės įmonė. Kalbant apie reikšmę visam regionui, su įmone susiduria tik tie ūkininkai, kurie parduoda grūdus. Pašarus jie gamina patys, produkciją parduoda prekybininkams.

Kalbant apie „Arvi cukrų“, trečiadienį vyko susitikimas su bendrovės vadovais, ir žadama, kad cukrinių runkelių supirkimo sezonas prasidės laiku. Visas skolas jie išmokėjo, šiandien pretenzijų fabrikui ūkininkai neturi. Žadama, kad sezonas prasidės rugsėjo 15 d.

 

UAB „Arvi kalakutai“, komanditinė ūkinė bendrija
2014 m. 2015 m.
Per vienus metus mokėtinos sumos ir trumpalaikiai įsipareigojimai 5 789 889,94 6 082 952,00
Trumpalaikis turtas:
Atsargos, išankstiniai apmokėjimai ir nebaigtos vykdyti sutartys 2 421 756,84 1 739 272,00
Per vienus metus mokėtinos / gautinos sumos 2 519 973,35 2 354 471,00
Pinigai ir pinigų ekvivalentai 93 460,38 49 491,00
Trumpalaikis turtas iš viso: 5 035 190,57 4 143 234,00
Skirtumas tarp trumpalaikio turto ir per vienus metus mokėtinų sumų ir trumpalaikių įsipareigojimų: –754 699,37 –1 939 718,00

 

 

Rekomenduojami video