Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
"Mielų" Lietuvos žmonių valstybė

2022 metų pradžioje gausime dovanėlę — uždraus algas grynais pinigais.

Kaip, kodėl?

Nuaidėjus Mindauginių iškilmėms — vis dėlto iškilmėms, — rimtai pagalvojau: o kodėl istorinė patranka šalia prezidentūros trečią šūvį skiria „Lietuvos žmonėms“? Kodėl ne tautai? Šiaip jau aišku, kad garbės, šlovės ar pagarbos ženklai yra mūsų susitarimo reikalas, tad klausti „kodėl?“ net reikia. Protas geidžia suprasti, o širdis nori atsiliepti. Bet ties trečiu šūviu protas ir širdis tyli. Tad ir galvoju: Lietuvos Konstituciją 1992 metais paskelbė ne anonimiški „Lietuvos žmonės“, bet „Lietuvių tauta“? Juk valstybes kuria tautos, o ne šiaip sau žmonės. Tad kodėl šūvis paleidžiamas ne tuo adresu?

Esu tikras, kad jeigu istorinė patranka būtų šaudžiusi anuomet, ji būtų pranešusi dangui apie pagarbą „Lietuvių tautai“. Tada tikrai. Jau apie kokius 2000 metus patranka, matyt, būtų plieskusi ugnį „Lietuvos tautai“ (lietuviams plius istorinėms tautinėms bendrijoms). Bet štai po 2004 lūžio metų — taip, viskas -- tik „žmonėms“. Tų metų gegužės 1-ą, Darbo žmonių dieną, Lietuva kartu su visa savo Marijos žeme tapo Europos Sąjungos (ES) dalimi. Praradome savo Konstitucijos viršenybę. Vadinasi, ir Konstutuciją stelbusią tautą. Tiesa, referendume dėl „tapimo ES dalimi“ šis praradimas nebuvo paminėtas. Bet su dideliu noru tapome ES reglamentų ir direktyvų valdoma žeme.

Tautą apgavo, ar ji pati apsigavo? Keista per vieną naktį tapti tik „žmonėmis“? — kaip tai pavyko? Stebuklinė revoliucija.

Bet dabar valdžią renka žmonės, į kuriuos išrinkta valdžia mėgsta kreiptis „mieli Lietuvos žmonės“. Viskas jų, mielųjų, labui, mūsų labui.

Bet štai nesusipratimas — skandinaviški bankai puola tuos žmones, tai yra mus. Ginti turėtų įvairūs Europos komitetai, bent jau Seimo žmogaus teisių (ŽT) komitetas .Bet — ne, negina. Šis Seimo komitetas dabar ypač rūpinasi ypatinga žmonių rūšimi — mažiau panašiais į žmones. Todėl kai kitas Seimo komitetas, biudžeto ir finansų (BFK), paskelbė, kad prastums per Seimo balsavimo mašiną bankams labai naudingą įstatymą, ŽT tylėjo auseles suglaudęs. O kaip kitaip?! Juk tai bankams naudingas įstatymas, o bankai geriau už žmones remia visokiausią spalvotą lytinę veiklą, tai viskas liuks. „Mieli Lietuvos žmonės“ juk tyli.

Ir vis dėlto saldžiai skamba per šventes: aikštėse garsiakalbiai labai garsiai pristato prezidentus ir valstybės „vadovus“, ir jeigu nebūtų tos frazės „Mieli Lietuvos žmonės!“ kur jie stovėtų? Danguje, debesyse? Žinoma, gerovės valstybė jų kišenėje, tad - danguje.

Bet klausimas rimtas: Seime dabar priimami labai svarbūs įstatymai, kurie vis mažiau reikalingi nūdienos "mieliems Lietuvos žmonėms" Lietuvoje.

2022 metų pradžioje gausime dovanėlę — uždraus algas grynais pinigais. Kaimuose ir provincijoje—tragedija, smulkiam ir vidutiniam verslui — tragedija. Bet užtat bankams, pusėje Lietuvos panaikinusiems bankomatus, laimė. Vėl nauja apyvarta, vėl milijonai dykai į kišenę byrės. Bus suduotas naujas ir labai galingas smūgis smulkiam ir vidutiniam žmogui? Bus. Žmogui lietuviui, kuris vis dar sukuria per 50 procentų nacionalinio turto. Nebekurkite, „mieli Lietuvos žmonės“, lietuviai prakeikti, jeigu jau taip! Meskite viską ir kurkite iš Lietuvos!

Nieko naujo, skandinavų bankai seniai vykdo „mielų Lietuvos žmonių“ plėšimą, kas itin žiauru nekredituojant smulkaus ir vidutinio verslo.

Ar neaiškėja, broliai ir sesės, kad laikas mums vietą užleisti Afrikai, kuri ateina, ir Azijai? Pigios nelietuviškos darbo jėgos bus per akis, užteks ir korporacijoms ir maximoms. Bus nelegali jėga, kuri jokiomis banko kortelėmis nesinaudos, grynais į delną gaus. Afrika jau vežioja dviračiais kažkokį „skubų maistą“. Neilgai trukus ir į taksi sės Azija, ir visus „skubiai vėžins“. Lietuvai reikės ir intelektualų, vadinamųjų IT specialistų? Bus ir jų, išstumtųjų vietoje, — iš Indijos privažiuos, tie itin ne kvaili. Legaliai? — o kam tas legalumas? Pasaulinės sorošistų-žmogaus teisių organizacijos per Jungtines Tautas reikalauja, kad nebūtų skirtumo tarp nelegalo ir "šiaip žmogaus“.

Ateina nauji „mieli Lietuvos žmonės“.Privalės Lietuvėlė dėl ES direktyvų priimti visus ir bet ką.

Mūsų Marijos žemė yra gryna valstybė? Labai įdomus paveikslas piešiamas ant Marijos žemės veido.

Jeigu naujo grynų pinigų apytakos mažinimo įstatymo nevetuos Prezidentas… Vadinasi, jis — Skandinavijos bankų geistas prezidentas.

Bet visgi įuk įdomu: šio įstatymo mums joks ES neprimeta -- užsienio bankai prastūmė. Anas Seimas vis dėlto atsilaikė, šis pasidavė. Kaip bankai argumentavo savo „šventą“ tiesą? Ogi pasakė: panaikinsime korupcijos šansus, „algų vokeliuose“ nebebus… Ak, seimūnai, ponai ir draugai, skandinavų lobistai Lietuvoje! Kai mokesčių įstatymai drakoniški — bus ir vokeliai. Kai smulkiems kredito neduodate -- bus ir jums į kišenę. Ir dar: jeigu būtumėte pabandę tokį įstatymą prastumti Vokietijos Bundestage — jus išvytų iš Vokietijos. Vokiečiai rimti žmonės, ir dar nenuaušę, jie mėgsta grynais skaičiuoti, ir jų korupcija tikrai ne didesnė negu Skandinavijoje.

Bet dabartinis Seimo BFK pirmininkas… Bet dabartinis ŽT pirmininkas… Sūdna vakarienė. Ką apie juos sakyti? Geriau nieko.

Rekomenduojami video