Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ar pavyks Lietuvos valstybę paversti vaikų žaidimo aikštele?

Vos prieš savaitę prezidentas pranešė mums apie „penkis tektoninius lūžius“, kuriais jis sudrebinęs Lietuvos žemę ir padaręs ją „saugią kaip niekada“… Ir štai, užsienio reikalų ministras jau kviečia mus į dar neregėto žanro žaidimą – į diskusiją su pačiu savimi.

„Vertinant galimus geopolitinės raidos scenarijus atsiranda poreikis susitarti dėl papildomų priemonių, kaip stiprinsime Lietuvos saugumą ir gynybą. Tam yra reikalingas platus politinis sutarimas“, – skelbiama kvietime.

Taip pat pranešama, kad mūsų ministro diskusiją „moderuos“ Rytis Zemkauskas…

O mums lieka spėlioti, kas su kuo, Ryčio tarpininkaujami bei vadovaujami, diskutuos: Tėvynės sąjungos pirmininkas Gabrielius su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi? Ar Gabrieliaus Id su Gabrieliaus Ego?

Ar užuot siūlius visuomenei tokius žaidimus, nebūtų garbingiau, atsakingiau rimtą klausimą „Kaip išgyvensime naujoje geopolitinėje realybėje, jei ji klostysis kitaip nei norėtume?“ visų pirma skirti savo kolegai krašto apsaugos ministrui, premjerei, vyriausybei, paties vadovaujamai Tėvynės sąjungos partijai, valdančiai koalicijai? Ir jau tada pristatyti piliečiams ir Seimui valstybės saugumui užtikrinti būtinų sprendimų planą, pakviesti jį viešose diskusijose aptarti?

Pagaliau, jei tokia vidaus diskusija nei Tėvynės sąjungoje, nei jos vadovaujamoje vyriausybėje nebeįmanoma, tai viešai pripažįsti – atsistatydini iš ministro, partijos pirmininko pareigų ir įspėji visuomenę apie grėsmingą vyriausybės neveiklumą…

Deja, deja, turim, ką turim… Tik nebūtų padoru apsimesti, jog nepastebime, kaip Lietuvos valstybė verčiama smėlio dėže „paaugusių žmonių“ žaidimams.

Rekomenduojami video