Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žemaitukų kinkiniai iškeliavo į tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventę „Bėk bėk, žirgeli!“

Žemaitukų kinkiniai iškeliavo į tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventę „Bėk bėk, žirgeli!“

Niūronių kaime, Anykščių rajone, veikiantis Arklio muziejus jau trečią kartą organizuoja tradicinių kinkinių žygį su žemaitukais. Šį kartą žemaitukų traukiami kinkiniai aplankys Kėdainių, Panevėžio ir Anykščių rajonų bendruomenes, o kartu keliaujanti klounų teatro studija „Dulidu“ parodys spektaklį „Profesorius ir blusa“ (režisierius ir aktorius Liudas Vyšniauskas). Tradicinių kinkinių žygio dalyvių tikslas – birželio 3 d. Niūronyse vyksianti Tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventės „Bėk bėk, žirgeli!“.

„Žygiu norime parodyti, kad senieji papročiai ir tradicinis kaimo žmogaus gyvenimo būdas – ne tik gyvas, bet vis dar reikšmingas. Dar vienas svarbus žygio tikslas – vaikams ir tėveliams parodyti gražuolius žemaitukus“, - apie prasidėjusį tradicinių kinkinių žygį „Į „Bėk bėk, žirgeli!“ – su žemaitukais!“ pasakojo A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus Etninės kultūros skyriaus (Arklio muziejaus) vedėjas Mindaugas Karčemarskas.

Organizatorių nuotr.

Gegužės 30 d. keliautojai pajudėjo iš Ruoščių kaimo, kur Lietuvos žemėtvarkos institutas 1995 metais oficialiai nustatė ir dviem Aukštaitiją ir Žemaitiją simbolizuojančiais akmenimis pažymėjo Lietuvos geografinį centrą. Kartu su šešiais žemaitukų kinkiniais keliauja ir klounų teatro studija „Dulidu“, kuri, gegužės 30 d., Surviliškio bendruomenei parodys mažojo cirko spektaklį „Profesorius ir blusa“. Susitikti su žygio dalyviais ir pamatyti spektaklį šalia seniausio Lietuvoje veikiančio malūno gegužės 31 d. vakarą (19–20 val.) kviečiama ir Ramygalos bendruomenė. Birželio 1 d. susitikti su žygio dalyviais ir pamatyti spektaklį taip pat bus galima ir Traupyje (Anykščių r.).

Birželio 2 d. vakare atvykus į Niūronis ketinama surengti Naktigonę su muzikantais, šokiais, dainomis ir  naktiniais pasakojimais. Birželio 3 d. žemaitukų kinkiniai su vadeliotojais dalyvaus tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ parade ir apsistos mugėje, kurioje žygio dalyvių atsivežtus įvairių Lietuvos vietų amatininkų dirbinius galės įsigyti mugės lankytojai.

Rekomenduojami video