Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vėžaičių parapijoje – įtaigus atsisveikinančio arkivyskupo žodis

Pavasariškų gėlių išpuoštoje Vėžaičių parapijos Šv. Kazimiero bažnyčioje antrasis gavėnios sekmadienis buvo ypatingas: Šv. Kazimiero atlaiduose sulauktas garbingas svečias – arkivyskupas Kęstutis Kėvalas, aukojęs šv. Mišias. Arkivyskupo nuoširdumas, įtaigiai skelbiamas Dievo žodis krito tiesiai į sujaudintų žmonių širdis. Klebonas kun. Viktoras Daujotis tikinčiuosius ragino paprašyti sau ir arkivyskupui šv. Kazimiero užtarimo, padėkoti arkivyskupui už jo tarnystę Žemaitijoje. Taip pat paprašyti Viešpaties globos ir naujoje tarnystėje Kauno arkivyskupijoje. Ten arkivyskupas pagal Popiežiaus paskyrimą iš Telšių vyskupystės tarnauti naujose pareigose persikels jau po šv. Velykų.

Gargždų parapijos klebonas kanauninkas J. Paulauskas džiaugėsi arkivyskupo K. Kėvalo vizitu.

Gargždų parapijos klebonas kanauninkas J. Paulauskas džiaugėsi arkivyskupo K. Kėvalo vizitu.Svajonėse – šilta bažnyčia

Kartu su vėžaitiškiais atlaiduose Viešpaties malone džiaugėsi Slengių parapijos, kurios bažnyčios statyba nuoširdžiai rūpinasi klebonas kun. V. Daujotis, atstovai. Šv. Mišiose dalyvavo Telšių vyskupijos kurijos kancleris, kun., relig. m. mgr. Haroldas Šneideraitis, Gargždų parapijos klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas, Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, kartu atsivežęs ir savo mamą.

„Esame laimingi, kad galime Jus pasveikinti atvykusį aplankyti parapijos tikinčiųjų, kai mes meldžiamės už savo globėją šv. Kazimierą“, – įžanginiame žodyje prieš šv. Mišias keipdamasis į arkivyskupą kalbėjo klebonas V. Daujotis. Jis pasidžiaugė, kad Vėžaičių parapija yra Dievą mylinti, aktyviai besidalijanti tikėjimo dovanomis, šv. Dvasios įkvėpta sekmadieniais priimanti šv. Mišių auką. „Tikrai nebūna taip, kad klebonui vienam tektų melstis“, – šypsodamasis kalbėjo dvasininkas. Jis atskleidė, kokie darbai planuojami parapijoje.

Arkivyskupas K. Kėvalas pasigėrėjo, kad Vėžaičių bažnyčioje mato daug jaunų žmonių, vaikų, kuriems suteikė palaiminimą.

Arkivyskupas K. Kėvalas pasigėrėjo, kad Vėžaičių bažnyčioje mato daug jaunų žmonių, vaikų, kuriems suteikė palaiminimą.Artimiausiu metu Vėžaičių bažnyčia suspindės naujais langais, be to, fundatoriaus dėka sugaus ir naujas varpas. Jau derinamas ir tekstas, kuris bus iškaltas. Kun. V. Daujotis už rūpestį atnaujinant kleboniją nuoširdžiai padėkojo klebonui kanauninkui J. Paulauskui. Jo pastangomis ir su rajono Savivaldybės finansine parama 2013 m. pastatas buvo rekonstruotas. Taip pat sutvarkyti ir parapijos namai, nebedulkėtas kelias į bažnyčią.

Klebonas viliasi, kad kada nors Vėžaičių Šv. Kazimiero medinėje bažnyčioje, 1784 m. pastatytoje grafų Volmerių, šaltuoju metų laiku tikintieji melsis šilumoje.

Šv. Mišiose dalyvavo ir Klaipėdos rajono savivaldybės meras B. Markauskas.

Šv. Mišiose dalyvavo ir Klaipėdos rajono savivaldybės meras B. Markauskas.

Veikia bendromis pastangomis

Kun. V. Daujotis pasidalijo mintimis ir apie dvasinę parapijos veiklą. Vėžaičiuose šiuo metu yra keliasdešimt vaikų, besiruošiančių Pirmajai Komunijai, taip pat katechezę sekmadienį atliekantys sutvirtinamieji, būrys jaunuolių, patarnaujančių šv. Mišiose. „Kartu su Darbėnų, Slengių parapijomis turime sutvirtinamiesiems skirtą šeštadienį. Kiekvieną gavėnios ket­virtadienį renkamės bendrai Kalnų maldai, apmąstome Kristaus kančią. Pirmadieniais jau šešeri metai renkasi motinų maldoje grupelė. Glaudžioje tikėjimo kelionėje esame kartu su Slengių parapija, jos tikintieji atvažiuodavo ir į Alfa kursus, taip pat kartu keliaujame ir piligriminėse išvykose. Po šv. Mišių aukos Vėžaičių ir Slengių parapijų tikintieji su gėlėmis, atminimo dovanėlėmis, gražiais ir prasmingais linkėjimais stiprybės naujose ir atsakingose parei­gose atsisveikino su arkivyskupu K. Kėvalu.

Po šv. Mišių aukos Vėžaičių ir Slengių parapijų tikintieji su gėlėmis, atminimo dovanėlėmis, gražiais ir prasmingais linkėjimais stiprybės naujose ir atsakingose parei­gose atsisveikino su arkivyskupu K. Kėvalu.vyresniųjų. Siekiame ir mums pavyksta bendradarbiauti su įvairiomis Vėžaičių miestelio įstaigomis, vietos bendruomenėmis“, – apie prasmingą parapijos veiklą pakiliai pasakojo kun. V. Daujotis, pripažinęs, kad parapijiečiai myli savo globėjo šv. Kazimiero atlaidus, bet dar uoliau ir visuotiniau ruošiasi šv. Onos atlaidams, kurie švenčiami jau antrąjį šimtmetį. Sekmadienį prieš Onines susiklostė parapijiečių tradicija rinktis į Krikštukų šventę. Vėžaičių parapijos klebonas akcentavo, kad neseniai išrinkta nauja pastoracinė taryba, kuri yra didžiulė paspirtis tiek liturginėje, tiek praktinėje veikloje.

Stabtelėkite, norėdami išgirsti

Kreipdamasis į gausiai susirinkusią tikinčiųjų bendruomenę arkivyskupas K. Kėvalas pirmiausia pasigėrėjo, kad Vėžaičių bažnyčioje mato tiek daug jaunų žmonių: „Šv. Kazimieras yra jaunimo globėjas. Čia stovi naujosios Lietuvos pajėgos, labai džiaugiamės savo jaunimu, meldžiamės, kad jie augtų stiprūs ir išmintingi.“

„Stabtelėjimas šv. Mišiose yra tarsi atėjimas į aukštą kalną (dažnas Švento Rašto simbolis), kur vyksta atsimainymas, kurį girdėsime šiandien skaitinyje iš Pradžios knygos 12 skyriaus apie Abraomo istoriją. Pagrindinė tema: klausykite Dievo balso. Keletas minčių mums padeda suvokti Dievo kalbėjimo ypatingą būdą. Tai širdies regėjimas, įžvalga, kai staiga žmogus įgauna tikrumą, koks yra gyvenimo tikslas ir prasmė. Tai stabtelėjimas šiame gaudžiančiame, triukšmingame, skubančiame pasaulyje, savo kalno susiradimas pokalbiui su Dievu ir apmąstymams“, – tikėjimo takais vedė arkivyskupas K. Kėvalas.

Arkivyskupas atkreipė dėmesį ir į nevienareikšmę naujųjų technologijų įtaką: „Tai reikalinga šiuolaikiniam žmogui, bet jei vien telefone su internetu paskęsti, jei gyveni tik socialiniuose tinkluose, tai gali būti nuostolis neišgirdus, o ką Viešpats man sako, o ką turėčiau daryti?“

„Laisvė yra nuostabi dovana, kurią mes šiomis dienomis švenčiame.  Vėžaičių bažnyčioje giedojo jaunimo choras.

Vėžaičių bažnyčioje giedojo jaunimo choras. plazdančias vėliavas, tai kelia mūsų širdies džiaugsmą. Tačiau žinome, kad su laisve ateina ir atsakomybė. Galiu pasirinkti tokius dalykus, kurie griauna ir mane patį, ir kitus žmones. Pavyzdžiui, žmogus pradeda naudoti narkotines medžiagas, alkoholinius gėrimus, o tai neretai baigiasi baisia priklausomybe. Ir viskas gi iš tos pačios laisvės. Kai kurios laisvo pasirinkimo pasekmės kuria blogį. Kaip rinktis, kas yra gera?“ – mąstyti ir vėlgi gebėti išgirsti Dievo balsą, kuriam reikia mūsų ausies, homilijoje skatino arkivyskupas K. Kėvalas.

Po šv. Mišių aukos Vėžaičių ir Slengių parapijų tikintieji su gėlėmis, atminimo dovanėlėmis, gražiais ir prasmingais linkėjimais stiprybės naujose ir atsakingose pareigose atsisveikino su arkivyskupu K. Kėvalu, po kelių savaičių jau išvykstančiu iš Telšių vyskupijos į Kauno arkivyskupiją.

Arkivyskupas K. Kėvalas davė išskirtinį interviu Klaipėdos rajono laikraščiui „Banga“, kuris bus spausdinamas šv. Velykų išvakarėse.

Vilija BUTKUVIENĖ

Rekomenduojami video