Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Užgavėnių kaukės – ant statybvietės tvoros

Koks gražus sutapimas šiemet: Vasario 16-ąją – ir Užgavėnės. Veiviržėnų kultūros centro Endriejavo skyrius pakvietė endriejaviškius savitai paminėti Lietuvos nepriklausomybės sukaktį. Tik vieta neįprasta: tvora, kuria rangovas prieš porą metų aptvėrė nugriautų kultūros namų ir bibliotekos statybvietę. Ją papuošė tautine simbolika bei endriejaviškių pagamintomis Užgavėnių personažų kaukėmis

Endriejaviškius slegia išgriautas miestelio centras – jau porą metų nuotaiką gadina sudarkytas vaizdas ir savų kultūros namų nebuvimas, prarasta galimybė bendruomenei burtis į renginius, meno mėgėjams repetuoti, skaitytojams – lankytis bibliotekoje.

Namuose karantino įkalinti gyventojai šiemet atsidavė Užgavėnių kaukių gaminimui. Savo išmonę, emocijas įliejo, o negalėdami jomis pasipuošę tradiciškai į žmones išeiti, nutarė, kad joms labiausiai tinkanti vieta – statybvietę juosianti tvora. Taigi ir išsirikiavo čia kelios dešimtys originalių, įvairiomis technikomis pagamintų Užgavėnių kaukių. Ir jos čia šaipysis, vaipysis dar ne vieną savaitę. Ekspoziciją verta pamatyti tiek laiko kompromiso nerandantiems šio objekto rangovams ir užsakovams, ji pralinksmintų kiekvieną, čia užsukusį. O ką apie kaukes prie sugriautų ir nepastatytų kultūros namų tvoros galvoja šios bendruomenės žmonės?

Laimos Kazragienės manymu, visos jos – nei piktos, nei gąsdinančios. Netgi priešingai – linksmos ir žvalios, kai kurios – pašaipūniškai stilingos. „Tokias Užgavėnių kaukes sumeistravo endriejaviškiai, ironiškai suderinę formas ir spalvas. Be ironijos šiuo metu neišsiversi. Kanapinį su Lašininiu uždusino medicininės kaukės, blynų tešlą sulaižė katinai, jaunųjų „žydukų“ rateliai sulindo į kompiuterius... O ir pačios kaukės surado juokingą vietą – ant jau trečius metus tik naujais (dabar jau irgi nebe nauji) pamatais besididžiuojančių kultūros namų apsauginės tvoros! Bet, jau galima sakyti, kaip ir ant slenksčio, nes šalia apiblukęs stendas skelbia, kad šiemet rugsėjo 1-ąją duris atvers visus europinius standartus atitinkantis „kultūrnamis“. Užtat mūsų kaukės ir linksmos, nes graži ateitis pažadėta ne tik Užgavėnėms“, – ironizavo L. Kazragienė.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Rekomenduojami video